20.07.2021

JEŻELI CHODZI O TEGOROCZNE MIOTY, MAMY PEWNĄ SINUSOIDĘ. NAJPIERW TROJE SZCZENIĄT, POTEM DZIEWIĘCIORO, W NASTĘPNEJ KOLEJNOŚCI JEDNO, A TERAZ OŚMIORO. TYLE LICZY BOWIEM URODZONY PRZED KILKOMA DNIAMI MIOT D. PONIŻEJ, A TAKŻE W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA, MOŻNA OBEJRZEĆ PIERWSZE ZDJĘCIA SZCZENIĄT. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA I REZERWACJI.

 

10.07.2021

PEWNA MARKA SAMOCHODÓW, SKĄDINĄD PRZEZ NAS LUBIANA, OZNACZA SWOJE SAMOCHODY TAK: C1, C2, C3, C4, C5, C8. JAK JUŻ CZYTAJĄCY TEN TEKST ZAPEWNE SIĘ ZORIENTOWALI, CHODZI OCZYWIŚCIE O CITROENA. DO KOLEJNEGO MIOTU URODZONEGO W NASZEJ HODOWLI ODNIEŚĆ NALEŻY PIERWSZY Z WYMIENIONYCH SKRÓTÓW, BO MIOT, PODOBNIE JAK CITROEN C1, JEST BARDZO MAŁY. TO MIOT C1,  URODZIŁ SIĘ BOWIEM TYLKO JEDEN PIESEK:)

 

 

19.04.2021

W HODOWLI JAK W ŻYCIU - RAZ NA WOZIE, RAZ POD WOZEM, RAZ NA TARCZY, DRUGI RAZ Z TARCZĄ. ZNAJĄC TĘ PRAWIDŁOWOŚĆ, TYM BARDZIEJ TRZEBA DOCENIAĆ TO, CO POZYTYWNE I MIŁE. OSTATNIM TAKIM AKCENTEM BYŁO DLA NAS SPEŁNIENIE PRZEZ NASZĄ SUKĘ, ROSĘ Z ZIELONEGO SIOŁA, WSZYSTKICH WYMOGÓW POTRZEBNYCH DO TEGO, ABY UZYSKAĆ STATUS SUKI HODOWLANEJ. ZATEM MOŻEMY JUŻ OFICJALNIE ZAPREZENTOWAĆ PEŁNOPRAWNĄ PRZEDSTAWICIELKĘ NASZEGO STADA.

ROSA Z ZIELONEGO SIOŁA

URODZONA: 01.06.2019 R.

OJCIEC: ZAYO PRIMO GRANDE

MATKA: ALFA Z TOMICKICH LASÓW

HD - A, ED - 0/0

PRZEGLĄD HODOWLANY ZALICZONY

TESTY PSYCHICZNE: 15 PUNKTÓW NA 15 MOŻLIWYCH

EGZAMIN BH: 60 PUNKTÓW NA 60 MOŻLIWYCH

28.03.2021

MIOT B, URODZONY W NASZEJ HODOWLI 19 MARCA 2021 ROKU, POZWALA ZASPOKOIĆ GUSTA, O KTÓRYCH PONOĆ SIĘ NIE ROZMAWIA:), ZARÓWNO MIŁOŚNIKÓW OWCZARKÓW KRÓTKOWŁOSYCH JAK I  DŁUGOWŁOSYCH.ZŁOŻYŁO SIĘ BOWIEM TAK, ŻE SPOŚRÓD SZEŚCIU PIESKÓW JEDEN JEST DŁUGOWŁOSY, NATOMIAST WŚRÓD TRZECH SUCZEK JEDNA BEZ DWÓCH ZDAŃ TAKŻE JEST PRZEDSTAWICIELKĄ TEJ ODMIANY WŁOSA, A DRUGA...NO CÓŻ, NA CHWILĘ OBECNĄ BUDZI WĄTPLIWOŚCI I JESZCZE DO KOŃCA NIE WIADOMO, DO KTÓREJ GRUPY ZOSTANIE PRZYPISANA.

ZAPRASZAMY DO GALERII MIOTU W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA!

 

 

02.03.2021

Z RACJI TEGO, ŻE SZCZENIĘTA Z MIOTU A SKOŃCZYŁY JUŻ SZEŚĆ TYGODNI, CZYLI DO MOMENTU OPUSZCZENIA HODOWLI JUŻ NIEDŁUGO, ZACZYNAJĄ PATRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ:)

 

 

05.02.2021

HISTORIA MIOTÓW URODZONYCH W NASZEJ HODOWLI ZATOCZYŁA KOŁO I TEN KOLEJNY, URODZONY 21 STYCZNIA, PONOWNIE BĘDZIE OZNACZONY LITERĄ "A". ZAJĘŁO NAM TO OSIEM LAT, ZOBACZYMY, JAK TA STATYSTYKA BĘDZIE WYGLĄDAĆ PRZY OKAZJI KOLEJNYCH SZCZENIĄT, KTÓRYCH IMIONA BĘDĄ ZACZYNAĆ SIĘ NA LITERĘ "A".

 

01.11.2020

OSTATNIO PISALIŚMY  O KILKU ZALETACH MIOTU "Z". OCZYWIŚCIE O NICH PAMIĘTAMY, A DZISIAJ CHCEMY DOŁOŻYĆ JESZCZE JEDNĄ - JEST DOBRĄ INSPIRACJĄ DO ROBIENIA KOLEJNYCH ZDJĘĆ

PS WOLNY JEST JESZCZE JEDEN PIESEK I SUCZKA, MOŻE KOMUŚ WPADNĄ W OKO:)

25.10.2020

MIOT "Z" W WIEKU TRZECH TYGODNI JEST:

A) CIEKAWY ŚWIATA

B) DOBRZE ODŻYWIONY,

C) INTENSYWNIE CZARNY,

E) INTENSYWNIE RUDY,

F) Z CIEMNYMI MASKAMI.

CZEGÓŻ CHCIEĆ WIĘCEJ?!

12.10.2020

PORA, AŻEBY DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI PRZEDOSTAŁA SIĘ INFORMACJA, ŻE PIERWSZEGO PAŹDZIERNIKA NA ŚWIECIE POJAWIŁ SIĘ MIOT "Z", W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ 3 PIESKI I 2 SUCZKI. SZCZENIĘTA, PODOBNIE JAK RODZICE, WYRÓŻNIAJĄ SIĘ INTENSYWNĄ CZERNIĄ I CIEMNORUDYM PODPALANIEM. ZAPRASZAMY DO REZERWACJI. SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA.

 

01.10.2020

ZMIENIŁA SIĘ PORA ROKU, ZMIENIA SIĘ NIECO SCENERIA DO ZDJĘĆ, A I ICH BOHATERKA Z RACJI MŁODEGO WIEKU TEŻ ZMIENIA SWE OBLICZE. OTO ZMIENIAJĄCA SIĘ WERA Z ZIELONEGO SIOŁA.

27.09.2020

JEDEN Z BOHATERÓW KULTOWEJ POLSKIEJ KOMEDII MÓWI, IŻ NADEJSZŁA WIEKOPOMNA CHWILA. U NAS NADEJDZIE ONA NA PRZEŁOMIE WRZEŚNIA I PAŹDZIERNIKA, WTEDY URODZI SIĘ BOWIEM NASZ KOLEJNY MIOT. BĘDZIE TO POWTÓRZONE SKOJARZENIE KIMBO DARKARO & FRIKA MORRALES. PONIŻEJ ZDJĘCIA PRZYSZŁEJ MAMY, JESZCZE BEZ CIĄŻOWEGO BRZUSZKA.  

25.09.2020

ZDJĘCIA PREZENTOWANE PONIŻEJ NIE BYŁY ROBIONE WRAZ Z PORANNĄ ROSĄ, CO NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE JEST NA NICH ROSA, TYLE ŻE Z ZIELONEGO SIOŁA:)  MAMY NADZIEJĘ, ŻE W ROKU NASTĘPNYM ROSA DOŁĄCZY DO GRONA NASZYCH SUK HODOWLANYCH. PÓKI CO WYKONALIŚMY PRZEŚWIETLENIE STAWÓW BIODROWYCH I ŁOKCIOWYCH, PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO EGZAMINU BH I LICZYMY, ŻE POMIMO TRUDNYCH CZASÓW UDA NAM SIĘ POKAZAĆ NA JAKICHŚ WYSTAWACH. KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W CZCHOWIE ZAPLANOWANA JEST NA 17-18 PAŹDZIERNIKA, OBY NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO.

22.07.2020

WAŻNE JEST DLA NAS ZADOWOLENIE I ZAUFANIE WŁAŚCICIELI NASZYCH PSIAKÓW, DLATEGO CIESZYMY SIĘ, KIEDY DO STARSZEGO PRZEDSTAWICIELA NASZEJ HODOWLI DOŁĄCZA TEN MŁODSZY. NA ZDJĘCIU URODZONA W 2014 ROKU CAYENNE Z ZIELONEGO SIOŁA I PÓŁROCZNA TESSA Z ZIELONEGO SIOŁA. TA PIERWSZA TO CÓRKA SILASA TENSOR  I MEGARY TENSOR, ZAŚ DRUGA TO EFEKT SKOJARZENIA KIMBO DARKARO I ALFY Z TOMICKICH LASÓW.

21.07.2020

DZISIAJ PORA NA ZAPREZENTOWANIE NAJMŁODSZEJ SUKI W NASZYM STADZIE, WERY Z ZIELONEGO SIOŁA. JEST ONA CÓRKĄ KIMBO DARKARO I FRIKI MORRALES. CIESZYMY SIĘ, ŻE PO RAZ KOLEJNY NASZ REPRODUKTOR WESPÓŁ Z MATKĄ MIOTU PRZEKAZAŁ SWOJE NAJLEPSZE CECHY, CO UWIDOCZNIONE ZOSTAŁO NA KILKU ZDJĘCIACH.

19.07.2020

NIEDALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI, WYKAPANY OJCIEC - PATRZĄC NA PONIŻSZE ZDJĘCIA, MOŻNA DOJŚĆ DO WNIOSKU, ŻE OBA POWIEDZENIA PASUJĄ JAK ULAŁ.  PO LEWEJ ZNAJDUJE SIĘ MŁODZIUTKI KIMBO DARKARO, ZAŚ PO PRAWEJ JEGO SZEŚCIOMIESIĘCZNY SYN, TORO Z ZIELONEGO SIOŁA.CZYŻ PODOBIEŃSTWO NIE JEST UDERZAJĄCE?

01.05.2020

 

ZDJĘCIE ZAMIESZCZONE POWYŻEJ MA DLA NAS PODWÓJNY WYMIAR. Z  JEDNEJ STRONY POKAZUJE, ŻE W DOMU HODOWCY NAWET PIECZONE OSTATNIO CIASTECZKA MOGĄ PRZYBRAĆ KSZTAŁT OWCZARKA NIEMIECKIEGO(CHOĆ I JAMNIK SIĘ ZAŁAPAŁ:), A Z DRUGIEJ PRZYWODZI NA MYŚL KAŻDE SZCZENIĘ OPUSZCZAJĄCE NASZĄ HODOWLĘ. TO DRUGIE, MNIEJ OCZYWISTE SKOJARZENIE, WZIĘŁO SIĘ Z DOŚĆ PROSTEGO ZESTAWIENIA I Z FAKTU, ŻE W OSTATNIM CZASIE SPORO ZIELONOSIOŁOWCÓW ZNALAZŁO SIĘ W RĘKACH NOWYCH  WŁAŚCICIELI. HODOWCA PRZEZ KILKA TYGODNI ZAJMUJE SIĘ WYROBEM CIASTA. MIESZA SKŁADNIKI, SPRAWIA, ŻE ROŚNIE, POWOLI ZACZYNA JE OBRABIAĆ. ALE TAK NAPRAWDĘ DOPIERO NOWY WŁAŚCICIEL CIASTA/SZCZENIĘCIA ZACZYNA JE PODDAWAĆ INTENSYWNEJ OBRÓBCE: WAŁKUJE, UGNIATA, DODAJE JAKIEŚ NIEZBĘDNE SKŁADNIKI, FORMUJE, NADAJE KSZTAŁTY. PO JAKIMŚ CZASIE MOŻE STWIERDZIĆ: MOJE CIASTO/MOJE SZCZENIĘ, DZIEŁO MOICH RĄK, PRZYBRAŁO TAKI KSZTAŁT/CHARAKTER, JAKIEGO OCZEKIWAŁEM. 

ŻYCZYMY ZATEM WSZYSTKIM UDANYCH I SMACZNYCH CIASTECZEK. ;)

13.04.2020

PONIŻSZE ZDJĘCIE, POCHODZĄCE Z ARCHIWALNYCH ZBIORÓW JEDNEGO Z CZŁONKÓW NASZEJ RODZINY, DOWODZI, ŻE WIELKANOCNY ZAJĄCZEK MOŻE ZASKOCZYĆ CZY NAWET WYSTRASZYĆ. :)

DLATEGO MY POSTAWILIŚMY NA SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA. ZARÓWNO IGA JAK I  WERA Z ZIELONEGO SIOŁA WYGLĄDAJĄ NA ZDJĘCIACH NA ZRELAKSOWANE I SZCZĘŚLIWE.

 

01.04.2020

TO MOJE ŁAPY CZY PRIMAAPRILISOWY ŻART?

31.03.20200

MIOT "U" I MIOT "W" - DWA MIOTY NA TRUDNE CZASY. CHCEMY WIERZYĆ, ŻE OGLĄDANIE ICH ZDJĘĆ NAM, ALE TAKŻE PAŃSTWU POZWOLI ODERWAĆ SIĘ CHOĆ NA CHWILĘ OD WYJĄTKOWO TERAZ SZAREJ RZECZYWISTOŚCI. 

A PONIŻEJ DLA OGLĄDAJĄCYCH KOSZYK PEŁEN, JAK SĄDZIMY, POZYTYWNYCH WRAŻEŃ.

21.03.2020

DZISIAJ PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY. ZA OKNEM POGODA NIE DO KOŃCA WIOSENNA, ALE WYKONANE WCZORAJ ZDJĘCIA MIOTU "W" JAK NAJBARDZIEJ PASUJĄ DO OKAZJI.

17.03.2020

ZAMIESZCZAJĄC TRZY ZNAJDUJĄCE SIĘ PONIŻEJ ZDJĘCIA, SYGNALIZUJEMY UTWORZENIE GALERII MIOTU "U". ABY JĄ OBEJRZEĆ, TRZEBA WEJŚĆ DO ZAKŁADKI SZCZENIĘTA. MIŁYCH WRAŻEŃ ESTETYCZNYCH!

15.03.2020

W ZAKŁADCE NASZE PSY POJAWIŁA SIĘ NOWA GALERIA. ZOSTAŁA ONA POŚWIĘCONA DIDI KALUPUS, MATCE MIOTU "U". ZE ZDJĘĆ MOŻNA WYWNIOSKOWAĆ, ŻE MACIERZYŃSTWO JEJ SŁUŻY.

12.03.2020

PODANE PONIŻEJ ARGUMENTY OKAZAŁY SIĘ PRZEKONUJĄCE, TEZA ZAMIESZKAŁA W PIOTROWICACH. :)

TWIERDZENIE, CZYLI TEZA, BRZMI: TEZA Z ZIELONEGO SIOŁA FAJNĄ SUKĄ JEST I BASTA! :)

ARGUMENT PIERWSZY: ODZNACZA SIĘ PIĘKNĄ GŁOWĄ Z CIEMNĄ MASKĄ.

ARGUMENT DRUGI: MA PIĘKNE KOLORY, ZARÓWNO CZERŃ JAK I RUDOŚĆ SĄ BARDZO INTENSYWNE.

ARGUMENT TRZECI: JEJ WITALNOŚĆ, TEMPERAMENT, CHĘĆ DO ZABAWY I KONTAKTU Z PRZEWODNIKIEM SĄ NIEPRZECIĘTNE.

POTWIERDZENIE TEZY: TEZA Z ZIELONEGO SIOŁA MA W SOBIE DUŻO UROKU I DLATEGO WARTO JĄ MIEĆ U SIEBIE! :)

10.03.2020

WIDOK SZCZENIĄT  Z MIOTÓW "U" I "W"  NAPAWA NAS  CORAZ WIĘKSZĄ RADOŚCIĄ, KTÓRĄ POSTANOWILIŚMY SIĘ Z PAŃSTWEM PODZIELIĆ. ZAPRASZAMY ZATEM DO OBEJRZENIA KILKU ZDJĘĆ DEFINIUJĄCYCH OWĄ RADOŚĆ:)

 

02.03.2020

Z MIOTU T MOŻEMY PAŃSTWU ZAPROPONOWAĆ JESZCZE KILKORO SZCZENIĄT. PONIŻEJ ICH PREZENTACJA, KTÓRA BYĆ MOŻE POZWOLI PODJĄĆ DECYZJĘ O ZAKUPIE:)

TUSSOR Z ZIELONEGO SIOŁA - ZAMIESZKAŁ W KĘTACH

PIES ODZNACZA SIĘ BARDZO DOBRĄ BUDOWĄ ANATOMICZNĄ, MA WYRAZISTĄ GŁOWĘ, CIEMNE OCZY, OPRÓCZ TEGO PODOBNIE JAK OJCA I MATKĘ WYRÓŻNIA GO ZARÓWNO INTENSYWNA CZERŃ JAK I PODPALANIE.

 

TORUS Z ZIELONEGO SIOŁA - OD SIÓDMEGO MARCA JEST MIESZKAŃCEM JAWORZNA

PIES ODZNACZA SIĘ CIEKAWĄ BUDOWĄ ANATOMICZNĄ, MA PIĘKNĄ SAMCZĄ GŁOWĘ, CIEMNE OCZY, CZEMU TOWARZYSZY DODATKOWO BARDZO WYRAZISTA, CZARNA MASKA.

TAKIR Z ZIELONEGO SIOŁA - BĘDZIE POMIESZKIWAŁ W SOSNOWCU I PORĄBCE


TAKIR, MIMO ŻE BYŁ NAJMNIEJSZYM PIESKIEM W MIOCIE, SZYBKO NADRABIA ZALEGŁOŚCI I JUŻ TERAZ WIDAĆ, ŻE BEDZIE Z NIEGO PRAWDZIWY SAMIEC:) JEGO WYJĄTKOWYM ATUTEM JEST NAPRAWDĘ WYJĄTKOWY KOLOR, WYSTARCZY ZERKNĄĆ NA ZDJĘCIA, BY SIĘ O TYM PRZEKONAĆ.


TEZA Z ZIELONEGO SIOŁA

SUKA ODZNACZA SIĘ BARDZO DOBRĄ BUDOWĄ ANATOMICZNĄ, JEJ NIEWĄTPLIWYM WALOREM SĄ TAKŻE BARDZO INTENSYWNE KOLORY I CIEMNA MASKA. POZA TYM TO SZCZENIĘ BARDZO ŻYWIOŁOWE I KONTAKTOWE.

01.03.2020

Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, IŻ W TYM TYGODNIU W ZIELONYM SIOLE URODZIŁ SIĘ MIOT "U". NA TYM JEDNAK NIE KONIEC, ALBOWIEM POWITALIŚMY RÓWNIEŻ PRZEDSTAWICIELI MIOTU "W".

PONIŻEJ PIERWSZE ZDJĘCIA, A SZCZEGÓŁY TRADYCYJNIE JUŻ WKRÓTCE W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA. WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE ODBIOREM PIESKÓW ZA OKOŁO 7 TYGODNI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

 

20.02.2020

MIOT "T" USTAWIŁ SIĘ TYM RAZEM PRZY STARYM LICZYDLE I ZAPEWNE NA COŚ LICZY:)

10.02.2019

 THORIN (MIŁOŚNICY HOBBITA ZAPEWNE OD RAZU DODADZĄ DĘBOWA TARCZA), TESSA I ICH RODZEŃSTWO ROSNĄ I DOKAZUJĄ. CZTERY PIESKI CZEKAJĄ JESZCZE NIE TYLKO NA SWOJE IMIONA, ALE I NOWYCH WŁAŚCICIELI:)

05.02.2020

DZISIAJ O HODOWLI Z PRZYMRUŻENIEM OKA. TAKĄ JEJ AUTORSKĄ I SPONTANICZNĄ WIZJĘ MIAŁA NASZA NIESPEŁNA CZTEROLETNIA CÓRKA. NIE MOGLIŚMY SIĘ OPRZEĆ, AŻEBY TEGO NIE UDOKUMENTOWAĆ:)

  I

19.01.2020

PO UPŁYWIE NIESPEŁNA DWÓCH TYGODNI ŻYCIA MIOTU "T" PRZYSZEDŁ CZAS NA PIERWSZĄ POWAŻNIEJSZĄ SESJĘ ZDJĘCIOWĄ. JEJ EFEKTY DO OBEJRZENIA W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA-GALERIA. POLECAMY!

11.01.2020

SZÓSTY STYCZNIA KAŻDEGO ROKU KOJARZY SIĘ NAM Z LICZBĄ TRZY. DLA NAS,PRZYNAJMNIEJ W WYMIARZE HODOWLANYM,DO TEJ LICZBY DOŁĄCZA  LICZBA JEDENAŚCIE. TYLE BOWIEM W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI URODZIŁO SIĘ W ZIELONYM SIOLE SZCZENIĄT. TĘ LICZNĄ, I JAK NA RAZIE REKORDOWĄ GROMADKĘ, URODZIŁA ALFA Z TOMICKICH LASÓW, A SWÓJ UDZIAŁ MIAŁ W TYM TAKŻE NASZ REPRODUKTOR KIMBO DARKARO. WSZYSTKIE SZCZENIĘTA DZIĘKI TROSKLIWEJ OPIECE MATKI, I MOŻE TROCHĘ HODOWCY:), MAJĄ SIĘ DOBRZE.

TRADYCYJNIE PO SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE MIOTU ZAPRASZAMY DO WŁAŚCIWEJ ZAKŁADKI.

 

06.01.2020

PONIEWAŻ KIMBO DARKARO NIEDŁUGO ZOSTANIE OJCEM MIOTU, KTÓRY URODZI SIĘ W NASZEJ HODOWLI, PORA ODŚWIEŻYĆ JEGO WIZERUNEK.

05.01.2020

WRACAMY PO JESIENNO-ZIMOWYM LETARGU! DZISIAJ CHCEMY ZAPREZENTOWAĆ NASZĄ HODOWLANĄ NADZIEJĘ, SIEDMIOMIESIĘCZNĄ  ROSĘ Z ZIELONEGO SIOŁA. JEST ONA CÓRKĄ NASZEJ ALFY Z TOMICKICH LASÓW I ZAYO PRIMO GRANDE. ROSA TO SUKA, KTÓRA OD POCZĄTKU WYRÓŻNIAŁA SIĘ BARDZO ŁADNYM KOLOREM, WYRAZEM I POPRAWNĄ ANATOMIĄ. OBY TAK DALEJ, A BĘDZIE Z NIEJ POCIECHA:)

 

 

31.10.2019

W OSTATNICH TYGODNIACH POWODÓW DO RADOŚCI, I TO SPORO, DAŁ NAM DŁUGOWŁOSY PIES Z NASZEJ HODOWLI, JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA. JEGO COME BACK NA WYSTAWOWE RINGI OKAZAŁ SIĘ CHYBA NIE NAJGORSZY:-)

01.09.2019 I MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W RYBNIKU, SĘDZIA WALDEMAR FEDERAK, LOKATA 1., OCENA DOSKONAŁA, CWC, RES. CACIB

12.10.2019 XLIII ZABRZAŃSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH, SĘDZIA JACEK PAZDAN, LOKATA 1., OCENA DOSKONAŁA, CWC, NAJLEPSZY DOROSŁY PIES W RASIE, ZWYCIĘZCA RASY

19.10.2019 KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W CZCHOWIE, SĘDZIA LUTZ WISCHALLA, SG 1

 

02.10.2019

Z PEWNYM OPÓŹNIENIEM ODNOTOWUJEMY NASZ UDZIAŁ W 59 KRAJOWEJ WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH ORGANIZOWANEJ PRZEZ CHORZOWSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO. W TYM ROKU ODBYŁA SIĘ ONA W MIEJSCU BARDZO DOBRZE NAM ZNANYM, CZYLI ZESPOLE PARKOWO-PAŁACOWYM W ŚWIERKLAŃCU, GDZIE CO ROKU W MAJU ODBYWA SIĘ WYSTAWA OWCZARKÓW. W CZASIE IMPREZY W KLASIE OTWARTEJ PSÓW ZAPREZENTOWAŁ SIĘ KIMBO DARKARO, KTÓRY W OPINII SĘDZIEGO PAWŁA TIAHNYBOKA ZASŁUŻYŁ NA LOKATĘ PIERWSZĄ, OCENĘ DOSKONAŁĄ I WNIOSEK CWC.  CEL OSIĄGNIĘTY:)

30.09.2019

NASZ PIES, SYN PIĘKNEGO WŁOSKIEGO REPRODUKTORA ULKANA VON MAIKHUS, KIMBO DARKARO ZYSKAŁ NIEDAWNO STATUS REPRODUKTORA. PIERWSZE KRYCIA JUŻ ZA NIM, TAKŻE NIEDŁUGO W ZAPRZYJAŹNIONEJ HODOWLI POWINNY SIĘ URODZIĆ DWA MIOTY, KTÓRYCH ROZWÓJ BĘDZIEMY INTENSYWNIE ŚLEDZIĆ, MAJĄC NADZIEJĘ NA TO, ŻE ODZIEDZICZĄ PO OJCU TO CO NAJLEPSZE, CZYLI PIĘKNY TYP, WYRAZ, INTENSYWNE KOLORY, CIEMNE MASKI.

DLA ZAINTERESOWANYCH PREZENTUJEMY PEŁNE CV PSIAKA

KIMBO DARKARO

ZWYCIĘZCA KLUBU KLASY MŁODZIKÓW 2018

UR. 21.09.2017

OJCIEC: ULKAN VON MAIKHUS

MATKA: CLEO TOMBO

RTG STAWÓW BIODROWYCH: HD-NORMAL(SV)
RTG STAWÓW ŁOKCIOWYCH: ED-NORMAL(SV)
RTG KRĘGOSŁUPA: OCD free, LUW typ 0
BADANIE DNA: POTWIERDZONE (SV)
HD ZUCHTWERT: 75(SV)
WYSZKOLENIE: BH, IGP1

05.09.2019

PIERWSZEGO WRZEŚNIA PREZENTOWANY W OSTATNIM WPISIE  JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA WRÓCIŁ PO DŁUŻSZEJ PRZERWIE DO WYSTAWOWEJ "SZKOŁY". O ILE BYLIŚMY PEWNI BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI PIESKA, CO ODZWIERCIEDLAJĄ JEGO AKTUALNE ZDJĘCIA, O TYLE NIE BYLIŚMY PEWNI, JAK DŁUŻSZA ABSENCJA W RINGU WPŁYNIE NA JEGO DYSPOZYCJĘ. OKAZAŁO SIĘ, ŻE PIESEK PORADZIŁ SOBIE BARDZO DOBRZE, ZYSKAŁ UZNANIE SĘDZIEGO WALDEMARA FEDERAKA, CO PRZEŁOŻYŁO SIĘ NA PIERWSZE MIEJSCE W KLASIE OTWARTEJ, WNIOSEK CWC, A NAWET RES. CACIB. WSPOMNIANE WYDARZENIA MIAŁY MIEJSCE W RAMACH PIERWSZEJ MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY PSÓW RASOWYCH W RYBNIKU.   

20.08.2019

DZISIAJ CHCEMY ZAPREZENTOWAĆ DŁUGOWŁOSEGO PIESKA, KTÓRY, MOŻEMY TAK ŚMIAŁO POWIEDZIEĆ, JEST NASZĄ DUMĄ. TO JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA, URODZONY W LIPCU 2017 SYN KLAUSA VON TRONJE I ALFY Z TOMICKICH LASÓW.

PS W RAMACH DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WCIĄŻ DOSTĘPNY JEST PÓŁBRAT JAKO Z MIOTU "R" :)

19.08.2019

W OSTATNIM WPISIE INFORMOWALIŚMY O TYM, ŻE DOSTĘPNE SĄ DWA DŁUGOWŁOSE I DWA KRÓTKOWŁOSE PIESKI. SYTUACJA ZMIENIŁA SIĘ O TYLE, ŻE POŁOWA NASZEJ EKIPY ROZJECHAŁA SIĘ DO NOWYCH DOMÓW, A NA ETAPIE ICH POSZUKIWANIA SĄ JESZCZE RETOR I SENAR. PONIŻEJ ICH AKTUALNE ZDJĘCIA, KTÓRE BYĆ MOŻE PRZEKONAJĄ NIEZDECYDOWANYCH:)

RETOR PREZENTUJE SIĘ TAK

PS PIESEK ODJECHAŁ W SINĄ DAL, A WŁAŚCIWIE DO GODZISZKI:)

KRÓTKOWŁOSY SENAR ZMIENIA SIĘ Z KOLEI TAK

 

 

27.07.2019

 Z MIOTÓW "R" I "S" MAMY WOLNE DWA PIESKI DŁUGOWŁOSE I DWA KRÓTKOWŁOSE. PONIŻEJ KRÓTKA ICH PREZENTACJA.

RETOR Z ZIELONEGO SIOŁA

NAZYWANY PRZEZ NAS KRÓLEM STADA, GDYŻ RZECZYWIŚCIE TO PIES BARDZO  OKAZAŁY,Z MOCNĄ I SAMCZĄ GŁOWĄ. ŁĄCZY SIĘ TO Z BARDZO FAJNĄ BUDOWĄ ANATOMICZNĄ I PEWNYM CHARAKTEREM.

 

REZON Z ZIELONEGO SIOŁA - WKUPIŁ SIĘ W ŁASKI SYMPATYCZNEJ RODZINKI Z SIEMIANOWIC ŚLĄSKICH:)

SZUKAJĄC IMIENIA DLA TEGO PIESKA, STARALIŚMY SIĘ ZNALEŹĆ TAKIE, KTÓRE ODDAWAŁOBY JEGO CHARAKTER. W SŁOWNIKU WYRAZÓW BLISKOZNACZNYCH SŁOWO REZON FUNKCJONUJE OBOK TAKICH JAK DZIELNOŚĆ, MĘSTWO, ODWAGA, PEWNOŚĆ SIEBIE, PRZEBOJOWOŚĆ. I TAKI WŁAŚNIE JEST NASZ REZON. WSZYSTKIE TE CECHY MUSIAŁY SIĘ W NIM WYKSZTAŁCIĆ DLATEGO, ŻE NASZ MALUSZEK, JAK GO PIESZCZOTLIWIE NAZYWAMY, URODZIŁ SIĘ ZDECYDOWANIE MNIEJSZY OD POZOSTAŁYCH SZCZENIĄT. MIAŁ JEDNAK W SOBIE WOLĘ WALKI I DZISIAJ NIEWIELE USTĘPUJE JUŻ POZOSTAŁYM. POZA TYM MA WYJĄTKOWE INTENSYWNE KOLORY I BARDZO OBIECUJĄCĄ BUDOWĘ ANATOMICZNĄ. POLECAMY NASZEGO ULUBIEŃCA!

 SAKO Z ZIELONEGO SIOŁA- POJECHAŁ JUŻ DO WIELICZKI:)

TAK SIĘ ZŁOŻYŁO, ŻE I TEN PIESEK ZYSKAŁ SWÓJ PRZYDOMEK. NAZYWAMY GO CZARNY. PO OBEJRZENIU ZDJĘĆ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ PONIŻEJ, BĘDZIE ZDECYDOWANIE ŁATWIEJ ZROZUMIEĆ, SKĄD TEN POMYSŁ. PIESEK JEST PO PROSTU KRUCZOCZARNY, OD RAZU WZROK PRZYKUWA JEGO WYJĄTKOWO CIEMNA I UROKLIWA MASKA.

SENAR Z ZIELONEGO SIOŁA

TEN PIESEK JEST O TYLE POSZKODOWANY, ŻE NIE ZYSKAŁ ŻADNEGO PRZEZWISKA:) ROBOCZO MOŻNA BY GO JEDNAK NAZWAĆ ROZWÓJ, CO ZWRACAŁOBY UWAGĘ NA TO, ŻE BARDZO FAJNIE SIĘ ROZWIJA I Z TYGODNIA NA TYDZIEŃ ZYSKUJE W NASZYCH OCZACH.

JEŻELI KTÓRYŚ Z PIESKÓW WPADŁ PAŃSTWU W OKO, PROSIMY O KONTAKT.

30.06.2019

DŁUGOWŁOSY PIESEK Z MIOTU "R" POLECA SIĘ PAŃSTWA UWADZE! ZAPRASZAMY DO REZERWACJI.

29.06.2019

SZCZENIĘTA Z MIOTÓW "R" I "S"  STAJĄ SIĘ CORAZ BARDZIEJ RUCHLIWE, ALE UDAŁO SIĘ JE PRZYNAJMNIEJ TYMCZASOWO OKIEŁZNAĆ I WYKONAĆ KILKADZIESIĄT ZDJĘĆ. EFEKTY NASZEJ MOZOLNEJ PRACY ZNALEŹĆ MOŻNA W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA.

15.06.2019

POCZĄTEK CZERWCA TO W HODOWLI CZAS NARODZIN. POWITALIŚMY JEDENASTU NOWYCH ZIELONOSIOŁOWCÓW:) MIOT "R", LICZĄCY 4 PIESKI I 2 SUCZKI, A TAKŻE MIOT "S", W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ 3 PIESKI I 2 SUCZKI.
NIEKTÓRE ZE SZCZENIĄT ZNALAZŁY SIĘ JUŻ W KRĘGU ZAINTERESOWAŃ NOWYCH WŁAŚCICIELI, KILKORO JESZCZE NA NICH CZEKA. ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI SZCZENIĘTA.

22.05.2019

DZISIAJ W RAMACH AKTUALIZOWANIA ZAKŁADKI NASZE PSY PREZENTUJEMY NAJMŁODSZĄ SUKĘ HODOWLANĄ W ZIELONYM SIOLE. TO DIDI KALUPUS, CÓRKA ZWYCIĘZCY ŚWIATOWEJ WYSTAWY OWCZARKÓW NIEMIECKICH, NIEMIECKIEGO PSA GARY VOM HUHNEGRAB. MAMY NADZIEJĘ, ŻE DIDI  NIEDŁUGO ZOSTANIE... SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE.

 

05.05.2019

NIE CHCEMY BYĆ MONOTEMATYCZNI, ALE OTRZYMALIŚMY TAK FAJNE ZDJĘCIA SUCZEK, KTÓRE OPISYWALIŚMY W POPRZEDNIM WPISIE, ŻE POSTANOWILIŚMY JE PAŃSTWU ZAPREZENTOWAĆ.

30.04.2019

O ZDJĘCIU, KTÓRE DZIŚ ZAMIESZCZAMY NA STRONIE, NALEŻY NAPISAĆ KILKA SŁÓW. PO PIERWSZE, JEGO AUTORKĄ JEST PANI LAURA. PO DRUGIE, PANI LAURA WRAZ Z MĘŻEM MATEUSZEM JEST WŁAŚCICIELKĄ OBU PRZEDSTAWIONYCH NA ZDJĘCIU OWCZARKÓW. PO TRZECIE, OBA OWCZARKI TO SUKI POCHODZĄCE Z NASZEJ HODOWLI. TA WIĘKSZA TO NIKI Z ZIELONEGO SIOŁA, NATOMIAST MNIEJSZA TO OSTI Z ZIELONEGO SIOŁA. PO CZWARTE, CO WIDAĆ NA ZDJĘCIU, OBIE SUCZKI SĄ BARDZO URODZIWE, ŚWIETNIE SIĘ ZE SOBĄ DOGADUJĄ, PRZYSPARZAJĄ  SWOIM SYMPATYCZNYM WŁAŚCICIELOM MNÓSTWA RADOŚCI, CO RÓWNIEŻ DLA NAS JEST BARDZO WAŻNE I DAJE POCZUCIE SATYSFAKCJI Z DOBRZE WYKONANEJ ROBOTY HODOWLANEJ:)  

 23.04.2019

W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA PO KLIKNIĘCIU PRZYCISKU GALERIA UZYSKACIE PAŃSTWO DOSTĘP DO NOWO POWSTAŁEJ GALERII MIOTU "P". PONIŻEJ, PREZENTUJĄC JEDNO ZE ZDJĘĆ, ROZBUDZAMY CIEKAWOŚĆ I ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA WSZYSTKICH.

 

 08.04.2019

AŻEBY ZACHOWAĆ W PAMIĘCI SZCZENIĘTA Z KOLEJNYCH MIOTÓW, STARAMY SIĘ NA KRÓTKO PRZED OPUSZCZENIEM PRZEZ NIE HODOWLI WYKONAĆ PRZYNAJMNIEJ KILKA ZDJĘĆ. MIOT "O" ZAPISZE SIĘ TAK.

05.04.2019

MIOT "P"(OZYTYWNY)  PO RAZ PIERWSZY PREZENTUJE SIĘ NA ZDJĘCIACH.

01.04.2019

DZISIEJSZA DATA WRĘCZ OBLIGUJE DO TEGO, ŻEBY NAPISAĆ COŚ NIE DO KOŃCA WIARYGODNEGO, ALE NASZE INFORMACJE BĘDĄ TYLKO PRAWDZIWE:) OTÓŻ KILKA DNI TEMU, A DOKŁADNIE 26 MARCA PRZYWITALIŚMY W NASZEJ HODOWLI JEDNĄ SUCZKĘ I TRZY PIESKI, KTÓRE W SWOICH METRYKACH OTRZYMAJĄ IMIONA ZACZYNAJĄCE SIĘ NA LITERĘ "P". ZE SZCZENIĘTAMI, ZE WZGLĘDU NA ICH POCHODZENIE, WIĄŻEMY NADZIEJE NA TO, ŻE BĘDĄ I WYGLĄDAĆ, I SIĘ ZACHOWYWAĆ:) PORA ZATEM PRZEDSTAWIĆ RODZICÓW.

OJCIEC MIOTU TO ZAYO PRIMO GRANDE.

 

ZAYO TO PIES O BARDZO DOBREJ ANATOMII, TYPIE I WYRAZIE, KTÓREGO OJCEM JEST PIES VA BSZS (WYBITNIE DOSKONAŁY-TYTUŁ PRZYZNAWANY W CZASIE COROCZNEJ WYSTAWY ŚWIATOWEJ OWCZARKA NIEMIECKIEGO) CRONOS DEL SEPRIO, ZAŚ DZIADKIEM 2xVA1 REMO VOM FICHTENSCHLAG. ZAYO DAŁ SIĘ POZNAĆ JAKO PIES DAJĄCY BARDZO DOBRE POTOMSTWO, KTÓRE Z POWODZENIEM RYWALIZUJE NA WYSTAWOWYCH RINGACH. OCZYWIŚCIE BEZ DYSPLAZJI I Z WYSZKOLENIEM IPO1. 

MATKA SZCZENIĄT TO HAGA PRIMO MIO GRANDE.

HAGA TO SUKA O NIENAGANNEJ ANATOMII, ODZNACZAJĄCA SIĘ BARDZO PEWNYM I ZRÓWNOWAŻONYM CHARAKTEREM. JEJ OJCEM JEST GARY VOM HUNHEGRAB, RÓWNIEŻ PIES VA1 WYSTAWY ŚWIATOWEJ, ZAŚ MATKA, JAKUTA PRIMO GRANDE, TO ZWYCIĘŻCZYNI WYSTAWY KLUBOWEJ W POLSCE.  HAGA POSIADA POLSKIE I NIEMIECKIE PRZEŚWIETLENIE STAWÓW BIODROWYCH, NIEMIECKĄ LICENCJĘ HODOWLANA I WYSZKOLENIE IPO1.

24.03.2019

HAGA, JEŻELI CHODZI O URODZENIE SZCZENIĄT, WYSTAWIA NASZĄ CIERPLIWOŚĆ NA PRÓBĘ, ALE WSZYSCY DZIELNIE, ACZ Z NIECIERPLIWOŚCIĄ, WYCZEKUJEMY TEGO MOMENTU.

05.03.2019

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ SZCZENIĄT Z MIOTU "O". MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDĄ ONE SKUTECZNĄ ZACHĘTĄ DO OBEJRZENIA CAŁEJ GALERII, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA".

01.03.2019

DOKŁADNIE TYDZIEŃ TEMU, 22 LUTEGO 2019 ROKU, POWITALIŚMY NA ŚWIECIE KOLEJNE SZCZENIĘTA. MIOT "0" TO: PIERWSZY MIOT GRECCE DARKARO, SZESNASTY URODZONY W NASZEJ HODOWLI, DRUGI, PODOBNIE JAK "F", LICZĄCY TROJE  SZCZENIĄT - DWA PIESKI I JEDNĄ SUCZKĘ.  POZA TYM MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZDROWY, MĄDRY I URODZIWY.

WSZYSTKIE SZCZENIĘTA Z TEGO MIOTU SĄ JUŻ ZAREZERWOWANE.

20.02.2019

NA ZDJĘCIU PONIŻEJ GRECCE WYPATRUJE CZEGOŚ INTERESUJĄCEGO, NATOMIAST MY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ WYPATRUJEMY JEJ PIERWSZYCH SZCZENIĄT, KTÓRE NA DNIACH MAJĄ SIĘ URODZIĆ.

24.01.2019

ZNAJDUJĄCE SIĘ PONIŻEJ TRZY ZDJĘCIA DOKUMENTUJĄ KOLEJNY, JUŻ ZAMKNIĘTY, ROZDZIAŁ NASZEJ HODOWLI. UWIECZNIONA NA NICH NIKI Z ZIELONEGO SIOŁA TO OSTANIE SZCZENIĘ Z MIOTU "N", KTÓRE ZNALAZŁO SWOICH KOCHAJĄCYCH WŁAŚCICIELI. A PONIEWAŻ NIKI POTRZEBUJE  I POSZUKUJE TOWARZYSTWA, JEJ NOWI PAŃSTWO POSTANOWILI, ŻE JEDNA Z SUK Z KOLEJNEGO  MIOTU, CZYLI TEGO OZNACZONEGO LITERĄ "O" DO NIEJ DOŁĄCZY. OZNACZA TO, ŻE JUŻ NIEDŁUGO PRZEKAŻEMY PAŃSTWU BARDZIEJ PRECYZYJNE INFORMACJE DOTYCZĄCE TEGO SKOJARZENIA. 

05.01.2019

LICZNA GROMADA SZCZENIĄT Z MIOTÓW "M" I "N" ZNALAZŁA JUŻ SWOICH KOCHAJĄCYCH WŁAŚCICIELI, JEDNAK CAŁY CZAS PAŃSTWA UWADZE POLECAJĄ SIĘ PIESEK I SUCZKA Z MIOTU "N". PIES TO NIKIFOR Z ZIELONEGO SIOŁA, NATOMIAST SUKA NIOBE Z ZIELONEGO SIOŁA. NIE CHCĄC SPECJALNIE ZACHWALAĆ NASZYCH POCIECH,CHOĆ OCZYWIŚCIE MOGLIBYŚMY:), ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ICH ZDJĘĆ. NA PIERWSZYCH TRZECH, Z CHARAKTERYSTYCZNĄ CIEMNĄ MASKĄ, NIKIFOR, NA KOLEJNYCH, NIECO SUBTELNIEJSZA, JAK NA SUCZKĘ PRZYSTAŁO, NIOBE.

PS SYTUACJA ZMIENIA SIĘ BARDZO DYNAMICZNIE:) PIESEK ZOSTAŁ DZISIAJ WSTĘPNIE ZAREZERWOWANY.

08.12.2018

ZDJĘCIE, KTÓRE PREZENTUJEMY PONIŻEJ, TO SYGNAŁ, A ZARAZEM ZACHĘTA DO TEGO, AŻEBY OBEJRZEĆ PIERWSZĄ, NIECO BARDZIEJ ROZBUDOWANĄ GALERIĘ MIOTU"N", KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ  W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA.

01.12.2018

MIOT "M" POWOLI SIĘ Z NAMI ŻEGNA. WCZORAJ  DWIE PIERWSZE SUCZKI POJECHAŁY DO NOWYCH DOMÓW. W ZWIĄZKU Z TYM POSTANOWILIŚMY ZAMIEŚCIĆ KILKA ZDJĘĆ, KTÓRE BĘDĄ MIŁĄ PAMIĄTKĄ ZARÓWNO DLA NAS JAK I NOWYCH WŁAŚCICIELI.

MIOT "M" W TRZECH UJĘCIACH:

JEST NAS DUŻO...

UMIEMY SIĘ WSPINAĆ...

CHWILA SAMOTNOŚCI...

28.11.2018

MIOT "N" W KOLEJNEJ ODSŁONIE.

 

18.11.2018

MIOT "N" SKOŃCZYŁ DWA TYGODNIE, CO JEST DOBRĄ OKAZJĄ DO ZAPREZENTOWANIA KILKU ZDJĘĆ SZCZENIĄT, KTÓRE ROSNĄ JAK NA PRZYSŁOWIOWYCH DROŻDŻACH:)

 

Z TEGO MIOTU DOSTĘPNE SĄ JESZCZE DWA PIESKI I SUCZKA. ZAPRASZAMY DO REZERWACJI.

16.11.2018

DZISIAJ POSTANOWILIŚMY WRÓCIĆ DO NIECO CIEPLEJSZYCH DNI I ZAPREZENTOWAĆ W PIĘKNEJ JESIENNEJ  SCENERII IGĘ, KTÓRA WPADŁA NA POMYSŁ SZKOLENIA SWOJEGO PLUSZOWEGO PIESKA O IMIENIU RADAR (WSZYSCY OGLĄDAJĄCY STRAŻAKA SAMA ZAPEWNE ZORIENTOWALI SIĘ SKĄD POMYSŁ NASZEGO DZIECKA:) PONOĆ CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE..., TAKŻE MAMY NADZIEJĘ, ŻE I W PRZYSZŁOŚCI IGA BĘDZIE WSPARCIEM W PRACY Z PSAMI.

 

05.11.2018

3 LISTOPADA URODZIŁ SIĘ MIOT "N". DLA NAS JEST TO MIOT SZCZEGÓLNY. WYNIKA TO Z FAKTU, ŻE PO RAZ PIERWSZY MATKĄ SZCZENIĄT ZOSTAŁA SUKA Z NASZYM PRZYDOMKIEM HODOWLANYM. TO OCZYWIŚCIE GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA, WIELOKROTNA ZWYCIĘŻCZYNI WYSTAW, DUMNA POSIADACZKA TYTUŁU MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI. OJCEM ZAŚ ZOSTAŁ BAKO Z RODU TYTANA. RÓWNIEŻ WIELOKROTNY ZWYCIĘZCA WYSTAW, CHAMPION POLSKI, A POZA TYM PIES O ŚWIETNYM TEMPERAMENCIE.  

14.10.2018

DLA TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE MAJĄ PAMIĘCI DO DAT, A W NAJBLIŻSZYM CZASIE PLANUJĄ ZAKUP OWCZARKA NIEMIECKIEGO, MAMY DOBRE WIADOMOŚCI. DNIA 10.10. 2018 ROKU (CHYBA RZECZYWIŚCIE ŁATWO BĘDZIE ZAPAMIĘTAĆ, RÓWNIEŻ NAM :) URODZIŁ SIĘ PO DŁUGIM WYCZEKIWANIU MIOT OZNACZONY LITERĄ "M". W JEGO SKŁAD WCHODZĄ 4 PIESKI I 5 SUCZEK.

RODZICÓW PRZEDSTAWIALIŚMY WE WCZEŚNIEJSZYCH WPISACH, TAKŻE NIE POZOSTAJE NAM NIC INNEGO JAK ZAPROSIĆ DO REZERWACJI SZCZENIĄT.

02.10.2018

SKORO W OSTATNIM WPISIE WSPOMNIELIŚMY O MATCE MIOTU "M" TYM RAZEM PORA NA PRZEDSTAWIENIE OJCA. TO PIES Z OBUSTRONNYM NIEMIECKIM POCHODZENIEM, EXXO VON TRONJE. JEGO BEZSPRZECZNYM WALOREM JEST GENETYCZNE ZAPLECZE, BOWIEM W JEGO RODOWODZIE WDNIEJE WIELE PSÓW, KTÓRE W OSTATNICH LATACH NA WYSTAWIE ŚWIATOWEJ OSIĄGAŁY ZNACZĄCE SUKCESY. WYSTARCZY WSPOMNIEĆ PRZODKÓW Z LINII OJCA: VA(WYBITNIE DOSKONAŁY WYSTAWY ŚWIATOWEJ) LEO ZENTEICHE, VA FURBO DEGLI ACHEI, VA QUENN VO LOHER WEG.

28 WRZEŚNIA

W OCZEKIWANIU NA PORÓD... NA ZDJĘCIU PONIŻEJ ALFA Z TOMICKICH LASÓW, KTÓRA OKOŁO 10 PAŹDZIERNIKA URODZI MIOT "M". CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ:)

 

24 WRZEŚNIA 2018

DRUGA CZĘŚĆ SEZONU WYSTAWOWEGO PRZEBIEGA NIECO SPOKOJNIEJ, CO NIE OZNACZA, ŻE ZAPOMNIELIŚMY ZUPEŁNIE O TEJ FORMIE KYNOLOGICZNEJ AKTYWNOŚCI. WCZORAJ POJAWILIŚMY SIĘ NA KRAJOWEJ WYSTAWIE PSÓW  RASOWYCH ORGANIZOWANEJ PRZEZ ZABRZAŃSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO. NASZA SUKA DIDI KALUPUS ZAPREZENTOWAŁA SIĘ W RINGU W KLASIE POŚREDNIEJ, OTRZYMUJĄC OCENĘ DOSKONAŁĄ I LOKATĘ DRUGĄ.

Z REALIZACJI KOLEJNYCH CELÓW JESTEŚMY ZADOWOLENI !

08.07.2018

TYM WPISEM CHCEMY UHONOROWAĆ SUKĘ, KTÓRA W POPRZEDNIM SEZONIE WYSTAWOWYM BYŁA DLA NAS ŹRÓDŁEM WIELU SUKCESÓW I RADOŚCI, CO ZNALAZŁO SWOJE ODZWIERCIEDLENIE W OPUBLIKOWANYM PRZEZ ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE RANKINGU WYSTAWOWYM ZA ROK 2017. OTÓŻ WŚRÓD OWCZARKÓW NIEMIECKICH KRÓTKOWŁOSYCH, Z UWZGLĘDNIENIEM ZARÓWNO PSÓW  JAK I SUK, NASZA GIGA UPLASOWAŁA SIĘ NA ZASZCZYTNYM 8. MIEJSCU. GRATULACJE GIGA, GRATULACJE AGNIESZKA, GRATULACJE PIOTREK!

07.07.2018

DZISIAJ PREZENTUJEMY KRÓTKI RAPORT ZE STARTÓW PSIAKÓW Z NASZEJ HODOWLI NA OSTATNICH WYSTAWACH.

XXII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W KRAKOWIE:

GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA: SUKI KRÓTKOWŁOSE, KLASA OTWARTA, LOKATA I, OCENA DOSKONAŁA, CWC, RES. CACIB

JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA: PSY DŁUGOWŁOSE, KLASA MŁODZIEŻY, LOKATA II, OCENA DOSKONAŁA

45 BESKIDZKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W WIŚLE/ODDZIAŁ BIELSKO-BIAŁA

GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA, SUKI KRÓTKOWŁOSE, KLASA OTWARTA, LOKATA II, OCENA DOSKONAŁA

WYSTAWA KLUBOWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W SZWAJCARII

BARTON Z ZIELONEGO SIOŁA, PSY DŁUGOWŁOSE, KLASA UŻYTKOWA, V-CE ZWYCIĘZCA KLUBU

WŁAŚCICIELOM SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE!

 

12.06.2018

DIDI KALUPUS PO MARCOWYM PRZEŚWIETLENIU STAWÓW BIODROWYCH I ŁOKCIOWYCH, A TAKŻE POBRANIU KRWI DO BADANIA DNA DOCZEKAŁA SIĘ OFICJALNYCH WYNIKÓW Z SV, CZYLI NIEMIECKIEGO ZWIĄZKU OWCZARKA NIEMIECKIEGO. SUKA MA ZDROWE STAWY - HD-NORMAL, ED-FAST NORMAL, A JEJ POCHODZENIE ZOSTAŁO POTWIERDZONE - DNA GEPRUFT.

NA ZDJĘCIU DIDI JESZCZE WYPATRUJE WYNIKÓW:)

 

02.06.2018

ZGODNIE Z ZAPOWIEDZIĄ UMIESZCZONĄ W OSTATNIM WPISIE NA WYSTAWOWYM RINGU POJAWIŁA SIĘ W TYM ROKU TAKŻE GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA. JEJ OSIĄGNIĘCIA W MIESIĄCU MAJU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

 KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH IMIENIA KAZIMIERZA SALAMONA W RYBNIKU

SĘDZIA: HEINZ SCHEERER, KLASA: OTWARTA, LOKATA: SG 3

KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W ŚWIERKLAŃCU/ODDZIAŁ CHORZÓW

SĘDZIA: WOLFGANG LAUBER, KLASA: OTWARTA, LOKATA: SG 1

UDZIAŁ W OBU WYSTAWACH, PRZEDE WSZYSTKIM ZE WZGLĘDU NA ICH ORGANIZACJĘ, ALE I ŚWIETNĄ LOKALIZACJĘ, TRAKTUJEMY NIEMAL OBOWIĄZKOWO, ZATEM DO ZOBACZENIA ZA ROK.

07.05.2018

WEEKEND MINIONY, ALE I TEN ZBLIŻAJĄCY, JEŻELI CHODZI O NASZE WYSTAWOWE PLANY, ZWIĄZANY JEST Z MIASTEM RYBNIK.  ZA NAMI XXXVII KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH, W CZASIE KTÓREJ ZAPREZENTOWAŁ SIĘ, PODOBNIE JAK DWA TYGODNIE TEMU W ZAKRZOWIE, JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA. PONOĆ NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA, A TYMCZASEM PIESEK PO RAZ DRUGI UZYSKAŁ, TYM RAZEM OD SĘDZIEGO MARKA CZERNIAKOWSKIEGO,  OCENĘ DOSKONAŁĄ, A TAKŻE TYTUŁY ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY I NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE. NA RAZIE TO MAŁE SUKCESY, ALE CIESZĄ.

PRZED NAMI NATOMIAST IX KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH IMIENIA KAZIMIERZA SALAMONA. TU PO ZIMOWEJ PRZERWIE ODKURZYMY NASZĄ WYSTAWOWĄ GWIAZDĘ - GIGĘ Z ZIELONEGO SIOŁA, KTÓRA W RAMACH PRZYGOTOWAŃ SZLIFOWAŁA JESZCZE NIEDAWNO FORMĘ NAD BAŁTYKIEM:) 

06.05.2018

GRECCE DARKARO I JEJ TEGOROCZNE OSIĄGNIĘCIA WYSTAWOWE:

 

VII ZIMOWA KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH EXPOSILESIA-DOGSHOW W SOSNOWCU - KLASA OTWARTA, LOKATA I, OCENA DOSKONAŁA, CWC

XXII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W KATOWICACH - KLASA OTWARTA, LOKATA I, OCENA DOSKONAŁA, CWC

XXXVII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W OPOLU - KLASA POŚREDNIA, LOKATA IV, OCENA DOSKONAŁA

24.04.2018

NA OPOLSZCZYŹNIE, SKĄDINĄD BARDZO UROKLIWEJ, BYWALIŚMY WIELOKROTNIE, ALE DO TEJ PORY NIE MIELIŚMY OKAZJI UCZESTNICZYĆ W WYSTAWIE W ZAKRZOWIE, KTÓREJ ORGANIZATOREM JEST RACIBORSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO. MIEJSCOWOŚĆ OBRANA ZA  MIEJSCE JUŻ 25 JUBILEUSZOWEJ WYSTAWY PSÓW RASOWYCH POTWIERDZIŁA WALORY KRAJOZNAWCZE TEGO REGIONU POLSKI, A DLA NAS BĘDZIE SIĘ TAKŻE MIŁO KOJARZYĆ ZE WZGLĘDU NA SUKCES PIESKA Z NASZEJ HODOWLI. JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA, DŁUGOWŁOSY SYN ALFY Z TOMICKICH LASÓW I KLAUSA VON TRONJE, W KONKURENCJI 3 PSÓW W KLASIE MŁODZIEŻY UPLASOWAŁ SIĘ NA POZYCJI PIERWSZEJ, OTRZYMUJĄC DODATKOWO TYTUŁ ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY I NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE.

MAMY NADZIEJĘ NA JEGO DALSZE SUKCESY, A EWELINIE I DANIELOWI, WŁAŚCICIELOM TEGO BARDZO PERSPEKTYWICZNEGO PIESKA  GRATULUJEMY I MOTYWUJEMY DO DALSZEJ PRACY:)

22.04.2018

LETHI Z ZIELONEGO SIOŁA - NASZA JEDYNACZKA Z MIOTU "L".

 

19.04.2018

DATA WSKAZANA POWYŻEJ BYŁA DLA NASZEJ HODOWLI ISTOTNA ZE WZGLĘDU NA ORGANIZOWANE PRZEZ BIELSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO EGZAMINY. PRZYSTĄPIŁY DO NICH DWIE SUKI Z NASZEJ HODOWLI: GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA I GRECCE DARKARO. ICH OSIĄGNIĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

GIGA

EGZAMIN BH: 56 PUNKTÓW NA 60 MOŻLIWYCH, OCENA BARDZO DOBRA

TESTY PSYCHICZNE I PRZEGLĄD HODOWLANY ZALICZONE W TERMINIE WCZEŚNIEJSZYM, TYM SAMYM GIGA SPEŁNIŁA WSZYSTKIE WYMOGI DO TEGO, ABY STAĆ SIĘ SUKĄ HODOWLANĄ.

GRECCE

EGZAMIN BH: 59 PUNKTÓW NA 60 MOŻLIWYCH, OCENA DOSKONAŁA

TESTY PSYCHICZNE: 15 PUNKTÓW NA 15 MOŻLIWYCH

PRZEGLĄD HODOWLANY: ZALICZONY

 

GRECCE, ABY ZYSKAĆ STATUS SUKI HODOWLANEJ, MUSI OTRZYMAĆ CO NAJMNIEJ OCENĘ BARDZO DOBRĄ NA JESZCZE JEDNEJ WYSTAWIE. PO DWÓCH TEGOROCZNYCH ZWYCIĘSTWACH I WNIOSKACH NA CHAMPIONA POLSKI, WYDAJE NAM SIĘ, ŻE CEL TEN  JEST MOŻLIWY DO ZREALIZOWANIA JUŻ 29 KWIETNIA, KIEDY BĘDZIEMY GOŚCIĆ PO RAZ KOLEJNY NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH W OPOLU. 

17.04.2018

ZAMIŁOWANIE IGI DO OWCZARKÓW NIEZMIENNIE TRWA...

16.04.2018

MIOTY, KTÓRE DO TEJ PORY URODZIŁY SIĘ  W NASZEJ HODOWLI, OKREŚLALIŚMY RÓŻNYMI PRZYMIOTNIKAMI: UDANY, OBIECUJĄCY, LICZNY, MAŁY ETC.  MIOT "L" W TYM ZESTAWIENIU ZNAJDZIE SWOJE ODRĘBNE MIEJSCE. NA CZYM POLEGA JEGO WYJĄTKOWOŚĆ? OTÓŻ W JEGO SKŁAD WCHODZI... JEDNA SUCZKA. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JEJ NOWI WŁAŚCICIELE, KTÓRZY ODBIORĄ JĄ ZA KILKA TYGODNI, BĘDĄ MOGLI MÓWIĆ O JEJ WYJĄTKOWOŚCI NIE TYLKO W ODNIESIENIU DO TEGO, ŻE JEST JEDYNACZKĄ:)

 

08.01.2018

WRAZ Z NOWYM ROKIEM ROZPOCZĘLIŚMY PRZYGOTOWANIA DO SEZONU WYSTAWOWEGO ANNO DOMINI 2018. NA ORGANIZOWANYM PRZEZ NAS TRENINGU POJAWIŁY SIĘ MIĘDZY INNYMI DWA PIESKI Z NASZEJ HODOWLI, KTÓRE MAJĄ SPORY POTENCJAŁ I UPATRUJEMY W NICH KANDYDATÓW DO ODNOSZENIA WIĘKSZYCH BĄDŹ MNIEJSZYCH SUKCESÓW. OBA SZCZENIAKI POCHODZĄ Z MIOTU "J", KTÓREGO RODZICAMI SĄ: PIĘKNY NIEMIECKI REPRODUKTOR KLAUS VON TRONJE I NASZA URODZIWA ALFA Z TOMICKICH LASÓW.

W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI PREZENTUJEMY PIESKA KRÓTKOWŁOSEGO - JOKER Z ZIELONEGO SIOŁA.

 JAKO DRUGI W PEŁNEJ KRASIE PREZENTUJE SIĘ PIESEK DŁUGOWŁOSY - JAKO Z ZIELONEGO SIOŁA

18.11.2017

CZAS POŻEGNAŃ - MIOT "K" ROZJECHAŁ SIĘ DO NOWYCH DOMÓW, A NAM POZOSTAŁ TYLKO FOTOGRAFICZNY WSPOMNIEŃ CZAR.

20.10.2017

W HODOWLI JAK W W ŻYCIU FORTUNA KOŁEM SIĘ TOCZY. WRZEŚNIOWA WYSTAWA KLUBOWA BYŁA TEGO NAJLEPSZYM DOWODEM. Z JEDNEJ STRONY NASZA NAJMŁODSZA SUCZKA, DIDI KALUPUS, KTÓRĄ DO TEJ PORY NIE MIELIŚMY SIĘ OKAZJI POCHWALIĆ, CHOĆ W HODOWLI PRZEBYWA OD MAJA, W LICZNEJ I MOCNEJ STAWCE 20 SUK ZAJĘŁA 10 MIEJSCE, CO ZDECYDOWANIE UZNALIŚMY ZA SUKCES, ZWŁASZCZA ŻE NIE BYŁA W OPTYMALNEJ OKRYWIE WŁOSOWEJ, Z DRUGIEJ ZAŚ MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI, GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA,  NIE ZOSTAŁA ZUPEŁNIE DOSTRZEŻONA I DOCENIONA PRZEZ SĘDZIEGO JOACHIMA STIEGLERA, KTÓRY KU ZDZIWIENIU WIELU ZNALAZŁ DLA NIEJ MIEJSCE DOPIERO NA POCZĄTKU TRZECIEJ DZIESIĄTKI. PO PRZEŁKNIĘCIU TEJ DOŚĆ GORZKIEJ PIGUŁKI POSTANOWILIŚMY PODDAĆ SIĘ OCENIE SĘDZIEGO ULRICHA HAUSMANA, KTÓRY ZOSTAŁ W TYM ROKU ZAPROSZONY NA DOROCZNĄ KRAJOWĄ WYSTAWĘ OWCZARKA NIEMIECKIEGO W CZCHOWIE. TYM RAZEM EMOCJE BYŁY WYŁĄCZNIE POZYTYWNE. W PIERWSZYM DNIU WYSTAWY W RINGU POJAWIŁA SIĘ WSPOMNIANA DIDI KALUPUS. TO NASZA HODOWLANA NADZIEJA, SUCZKA Z BARDZO DOBRYM ZAPLECZEM GENETYCZNYM, WYSTARCZY WSPOMNIEĆ, ŻE JEST  CÓRKĄ TEGOROCZNEGO ZWYCIĘZCY ŚWIATA GAREGO VOM HUNHEGRAB, A ZINBREDOWANA ZOSTAŁA NA DWUKROTNEGO MISTRZA ŚWIATA, REMO VOM FICHTENSCHLAG. W STAWCE OŚMIU SUK DIDI PLASUJE SIĘ NA POZYCJI DRUGIEJ, CO BARDZO NAS UCIESZYŁO I JEST MOTYWACJĄ DO DALSZEJ Z NIĄ PRACY.

NIE ZAWODZI NASZYCH OCZEKIWAŃ RÓWNIEŻ GIGA, KTÓRA WŚRÓD DZIEWIĘCIU KONKURENTEK SPISUJE SIĘ NA MEDAL, ZDOBYWA BOWIEM MIEJSCE PIERWSZE! TEN SUKCES POZWALA NAM PUŚCIĆ W NIEPAMIĘĆ NIEPOWODZENIE Z WYSTAWY KLUBOWEJ:)

05.09.2017

JESZCZE NIEOFICJALNIE, ALE CHYBA JUŻ MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ.

MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI - GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA

 

03.09.2017

KOŃCZĄCY SIĘ WEEKEND TO DWA WYDARZENIA, KTÓRE WIĄŻĄ SIĘ Z NASZĄ HODOWLĄ. ZACZNIJMY OD KRAJOWEGO PODWÓRKA. OTÓŻ W CZASIE 57 KRAJOWEJ WYSTAWY OWCZARKÓW NIEMIECKICH ORGANIZOWANEJ PRZEZ CHORZOWSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA OKAZAŁA SIĘ DOMINATORKĄ:) PO RAZ KOLEJNY BOWIEM UZYSKAŁA TYTUŁY ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE, ALE TYM RAZEM DOŁOŻYŁA DO TEGO WSZYSTKIEGO TYTUŁ, KTÓRY KRYJE SIĘ POD TAJEMNICZYM SKRÓTEM BOB. OZNACZA ON NIC INNEGO JAK TO, ŻE NASZA SUKA OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZYM KRÓTKOWŁOSYM OWCZARKIEM WYSTAWY, CZYLI OTRZYMAŁA TYTUŁ ZWYCIĘZCA RASY.  CIESZYMY SIĘ, ŻE PRACA Z GIGĄ PRZYNOSI CORAZ LEPSZE EFEKTY, ZAŚ NAJWAŻNIEJSZY DLA NIEJ SPRAWDZIAN, CZYLI WYSTAWA KLUBOWA, JUŻ ZA DWA TYGODNIE.

DRUGIE  Z BARDZO MIŁYCH DLA NAS WYDARZEŃ TO MALUTKI AKCENT, JAKI  HODOWLA Z ZIELONEGO SIOŁA ZAZNACZYŁA W CZASIE ŚWIATOWEJ WYSTAWY OWCZARKÓW NIEMIECKICH W ULM. OGROM PRACY I DETERMINACJI GOSI I JACKA, A TAKŻE ICH CÓREK, KTÓRZY SĄ WŁAŚCICIELAMI BARTONA Z ZIELONEGO SIOŁA, DOPROWADZIŁY DO TEGO, ŻE  PIES W PIĘKNYM STYLU ZALICZYŁ TESTY PSYCHICZNE, A NASTĘPNIE W KLASIE UŻYTKOWEJ UPLASOWAŁ SIĘ NA POZYCJI V22. OGROMNE GRATULACJE DLA WŁAŚCICIELI!

 

16.08.2017

WSZYSCY Z PAŃSTWA, KTÓRZY CHCIELI ZAKUPIĆ SZCZENIĘTA Z ZIELONEGO SIOŁA, A SPÓŹNILI SIĘ Z REZERWACJAMI NA MIOT "J" , MOGĄ TERAZ ROBIĆ WSTĘPNE PRZYMIARKI DO MIOTU OZNACZONEGO LITERĄ "K". TYM RAZEM RODZICAMI ZOSTANĄ: KLAUS VON TRONJE - PO RAZ DRUGI SIĘGAMY PO TEGO REPRODUKTORA, PRZEKONAŁ NAS DO SIEBIE JAKOŚCIĄ SZCZENIĄT Z POPRZEDNIEGO MIOTU, A TAKŻE NIEZMIENNIE SWOIM TYPEM, WYRAZEM I GENETYCZNYM ZAPLECZEM, WARTO PRZYPOMNIEĆ,ŻE JEGO BRAT, KASPAR VON TRONJE, TO  NAJLEPSZY PIES KLASY JUNIORÓW  WYSTAWY ŚWIATOWEJ OWCZARKA NIEMIECKIEGO; MATKĄ ZOSTANIE   ZAŚ NASZA SPRAWDZONA SUKA HODOWLANA, MEGARA TENSOR, CÓRKA PSA VA COBRA D'ULMENTAL, KTÓRA UDOWODNIŁA JUŻ SWOJĄ WARTOŚĆ HODOWLANĄ, WYDAJĄC NA ŚWIAT CHOCIAŻBY WSPOMNIANĄ W POPRZEDNIM WPISIE GIGĘ Z ZIELONEGO SIOŁA.  W CELU UZYSKANIA NIECO BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI ODSYŁAMY PAŃSTWA DO ZAKŁADKI SZCZENIĘTA.

13.08.2017

W DNIU DZISIEJSZYM KYNOLOGICZNY MELDUNEK SKŁADAMY SPOD SAMIUŚKICH TATER, CZYLI Z ZAKOPANEGO. TO TAM W OSTATNI WEEKEND ODBYŁA SIĘ V MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH, W KTÓREJ PO RAZ KOLEJNY UCZESTNICZYLIŚMY. PO UBIEGŁOROCZNYM SUKCESIE ALFY Z TOMICKICH LASÓW, KTÓRA TAM WŁAŚNIE W SWOIM WYSTAWOWYM DEBIUCIE ZAJĘŁA PIERWSZE MIEJSCE I OTRZYMAŁA TYTUŁ NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE, LICZYLIŚMY NA RÓWNIE POZYTYWNE PRZEŻYCIA. ZDECYDOWANIE SIĘ NIE ZAWIEDLIŚMY. NASZA TEGOROCZNA WYSTAWOWA GWIAZDA, GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA, NAJPIERW ZAJĘŁA PIERWSZE MIEJSCE W KLASIE MŁODZIEŻY, OTRZYMUJĄC TYTUŁ ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, PO CZYM WYGRAŁA PORÓWNANIE Z PSEM Z KLASY MŁODZIEŻY, CO DAŁO JEJ TYTUŁ NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE. JESTEŚMY BARDZO ZADOWOLENI Z WYNIKU GIGI, TO JEJ DRUGA WYGRANA NA WYSTAWIE MIĘDZYNARODOWEJ, CO ONACZA, ŻE BRAKUJE NAM JEDNEGO ZWYCIĘSTWA DO UZYSKANIA TYTUŁU MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI. KIOLEJNY START JUŻ DRUGIEGO WRZEŚNIA NA KRAJOWEJ WYSTAWIE W CHORZOWIE.

 

31.07.2017

W WAKACYJNYCH NASTROJACH I PRZY TAKIEJ SAMEJ AURZE W BĘDZINIE ODBYŁA SIĘ, NOMEN OMEN, XII WAKACYJNA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH. STARTUJĄCA W NIEJ GIGA PONIEKĄD DOSTOSOWAŁA SIĘ DO PANUJĄCYCH W CZASIE WYSTAWY TEMPERATUR, ZRZUCIWSZY WCZEŚNIEJ OKRYWĘ WŁOSOWĄ, CO POZWOLIŁO JEJ OSTATECZNIE PO RAZ KOLEJNY ZAJĄĆ MIEJSCE NA PRZYSŁOWIOWYM PUDLE, ALE TYM RAZEM TYLKO DRUGIE. CZEKAMY NA POWRÓT NASZEJ SUCZKI DO PEŁNEJ FORMY, PLANUJĄC OCZYWIŚCIE JUŻ KOLEJNE STARTY. POJAWIMY SIĘ NIEDŁUGO NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE W ZAKOPANEM, NA WYSTAWIE KRAJOWEJ W CHORZOWIE, A NASTĘPNIE NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE OWCZARKARSKIEJ W POLSCE, CZYLI NA KLUBOWEJ WYSTAWIE OWCZARKA NIEMIECKIEGO, KTÓRA W TYM ROKU ODBĘDZIE SIĘ W JAROCINIE W DNIACH 16-17 WRZEŚNIA

.

 

29.07.2017

 W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA MOŻNA OD DZISIAJ OGLĄDAĆ NAJNOWSZE ZDJĘCIA PIESKÓW I SUCZEK Z MIOTU "J". NASZA GROMADKA OKAZAŁA SIĘ FOTOGENICZNA, MAMY WIĘC NADZIEJĘ, ŻE OBEJRZYCIE  PAŃSTWO JEJ ZDJĘCIA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

W TEJ SAMEJ ZAKŁADCE MOŻNA ZNALEŹĆ INFORMACJE O DOSTĘPNOŚCI ZARÓWNO DŁUGO- JAK I KRÓTKOWŁOSYCH SZCZENIĄT Z TEGO BARDZO FAJNEGO SKOJARZENIA. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAKUPEM BARDZO FAJNIE WYKOLOROWANYCH  OWCZARKÓW ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

 

12.07.2017

PO PIERWSZYCH SUKCESACH WYSTAWOWYCH DLA GIGI Z ZIELONEGO SIOŁA PRZYSZEDŁ WAŻNY MOMENT, W KTÓRYM MUSIAŁA NASTĄPIĆ WERYFIKACJA PRAWIDŁOWOŚCI ROZWOJU JEJ STAWÓW BIODROWYCH I ŁOKCIOWYCH. KU NASZEMU ZADOWOLENIU W GABINECIE DOKTORA SIEMBIEDY WE WROCŁAWIU OKAZAŁO SIĘ, ŻE  SĄ ONE IDEALNE, O CZYM ŚWIADCZY WYNIK, JAKI POJAWIŁ SIĘ W RODOWODZIE NASZEJ SUKI: HD-A, ED -0/0.

11.07.2017

A DZISIAJ  W OBIEKTYWIE APARATU NIE TYLKO NASZE PIESKI, ALE I HODOWLA, W KTÓREJ OSTATNIO TAKŻE ZASZŁY PEWNE ZMIANY...

 

05.07.2017

NASZE STADKO SIĘ POWIĘKSZYŁO. TRZECIEGO LIPCA  DEBIUTANTKA W ROLI MAMY, ALFA Z TOMICKICH LASÓW, URODZIŁA POKAŹNĄ GROMADKĘ SZCZENIĄT, WŚRÓD KTÓREJ ZNALAZŁO SIĘ SZEŚĆ PIESKÓW I TRZY SUCZKI. WSZYSCY CZUJĄ SIĘ DOBRZE, POZA NIEWYSPANYM HODOWCĄ:), MAMY WIĘC NADZIEJĘ, ŻE ROZWÓJ SZCZENIĄT BĘDZIE PRZEBIEGAŁ PRAWIDŁOWO. TRADYCYJNIE POSTARAMY SIĘ ZADBAĆ O ZDJĘCIOWĄ DOKUMENTACJĘ ROZWOJU MIOTU "J", KTÓRA POKAŻE SIĘ W GALERII W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA.

TAM TEŻ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO INFORMACJĘ O DOSTĘPNOŚCI PIESKÓW I SUCZEK Z TEGO BARDZO CIEKAWEGO SKOJARZENIA, KTÓRE, CO JUŻ POWOLI WIDAĆ, POZWOLIŁO ZREALIZOWAĆ JEDEN Z NASZYCH CELÓW, A MIANOWICIE UZYSKANIE SZCZENIĄT O WYJĄTKOWO DOBREJ PIGMENTACJI.

25.06.2017

NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ... NA XXI MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH W KRAKOWIE NASZA GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA WYWALCZYŁA: I MIEJSCE W KLASIE MŁODZIEŻY, TYTUŁ ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY I NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE.

30.05.2017

W DNIU DZISIEJSZYM W BADANIU USG POTWIERDZILIŚMY CIĄŻĘ NASZEJ SUKI ALFY Z TOMICKICH LASÓW. OJCEM MIOTU ZOSTANIE NIEMIECKI PIES, BRAT ZWYCIĘZCY KLASY JUNIORÓW WYSTAWY ŚWIATOWEJ 2O16, KLAUS VON TRONJE. PLANOWANY TERMIN NARODZIN SZCZENIĄT TO POCZĄTEK LIPCA. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA. PONIŻEJ ZDJĘCIA ALFY W TOWARZYSTWIE IGI. 

KLAUS VON TRONJE PREZENTUJE SIĘ NATOMIAST TAK:

28.05.2017

WCZORAJSZA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W ŚWIERKLAŃCU, NA KTÓREJ STARAMY SIĘ CO ROKU BYWAĆ ZE WZGLĘDU NA JEJ ŚWIETNĄ ORGANIZACJĘ I WYJĄTKOWO UROKLIWĄ LOKALIZACJĘ, NA PEWNO POZOSTANIE NA DŁUGO W NASZE PAMIĘCI, CHOĆ UCZUCIA Z NIĄ ZWIĄZANE BĘDĄ TROCHĘ MIESZANE. ALE PO KOLEI. PODOBNIE JAK TRZY TYGODNIE TEMU ZACZYNAMY RYWALIZACJĘ W KLASIE MŁODSZYCH SZCZENIĄT, W KTÓREJ PREZENTUJEMY PSIAKA Z NASZEJ HODOWLI, HORSTA.  NIEMIECKI SĘDZIA LUTZ WISCHALLA PRZYZNAJE MU LOKATĘ CZWARTĄ, OCENĘ WYBITNIE OBIECUJĄCY, PODKREŚLA BARDZO DOBRY RUCH I PREZENTACJĘ RINGOWĄ. MOŻNA POWIEDZIEĆ, IŻ WSZYSTKO ODBYWA SIĘ MNIEJ WIĘCEJ ZGODNIE Z NASZYMI OCZEKIWANIAMI. EMOCJE ZACZYNAJĄ SIĘ W KLASIE MŁODZIEŻY SUK, W KTÓREJ JAKO JEDNA Z NAJMŁODSZYCH W STAWCE 9 SUK  DEBIUTUJE GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA.  ZASTANAWIAMY SIĘ, CZY PO UDANEJ WYSTAWIE W RYBNIKU NIE PRZYJDZIE NAM TERAZ PRZEŻYĆ ROZCZAROWANIA. NIC BARDZIEJ MYLNEGO. GIGA PO OCENIE NA STÓJ ZOSTAJE WYWOŁANA PRZEZ SĘDZIEGO FRANZA PETERA KNAULA NA POZYCJI PIERWSZEJ! PO KRÓTKIM NIEDOWIERZANIU PORA ZACZĄĆ ZMAGANIA W RINGU. PRZEZ DŁUGI CZAS NIC SIĘ NIE ZMIENIA, GIGA UTRZYMUJE PIERWSZĄ LOKATĘ, NIESTETY PRZYCHODZI FERALNY MOMENT-PRÓBA KŁUSU. TU NASZA PODOPIECZNA NIESTETY TROCHĘ SIĘ POGUBIŁA (TO DOPIERO JEJ DRUGA WYSTAWA), W KONSEKWENCJI CZEGO SPADAMY NA POZYCJĘ TRZECIĄ. Z JEDNEJ STRONY DUŻY SUKCES, POTWIERDZENIE WYSOKIEJ JAKOŚCI SUKI, Z DRUGIEJ LEKKI NIEDOSYT, PRZECIEŻ ZWYCIĘSTWO NA TEJ PRESTIŻOWEJ WYSTAWIE BYŁO NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA KOLEJNE WYSTAWY I PRÓBUJEMY W CZASIE TRENINGÓW WYELIMINOWAĆ BŁĘDY.

PONIŻEJ KRÓTKA FOTORELACJA Z WYSTAWY.

08.05.2017

RYBNICKA KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH TO DLA NAS DWA DŁUGO WYCZEKIWANE DEBIUTY. MOŻNA ŚMIAŁO POWIEDZIEĆ, ŻE OBA OKAZAŁY SIĘ UDANE. HORST Z ZIELONEGO SIOŁA POKAZAŁ SIĘ W RINGU W KLASIE MŁODSZYCH SZCZENIĄT, NATOMIAST NIECO OD NIEGO STARSZA GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA ZAPREZENTOWAŁA SIĘ NA TLE INNYCH KONKURENTEK W KLASIE MŁODZIKÓW. PIESEK CO PRAWDA W SWOJEJ KLASIE ZAJĄŁ CZWARTE MIEJSCE W STAWCE CZTERECH KONKURENTÓW, ALE TRZEBA PRZYZNAĆ, ŻE RYWALE BYLI Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI, NATOMIAST NIEMIECKI SĘDZIA HANS PETER RIEKER W OPISIE HORSTA POTWIERDZIŁ JEGO PRAWIDŁOWY ROZWÓJ I PRZYZNAŁ MU NAJWYŻSZĄ MOŻLIWĄ OCENĘ - WYBITNIE OBIECUJĄCY. W PRZYPADKU TAK MŁODEGO SZCZENIAKA DOPIERO ZA KILKA MIESIĘCY BĘDZIE MOŻNA RZETELNIE OCENIĆ JEGO WYSTAWOWY POTENCJAŁ. TROCHĘ INACZEJ RZECZ MA SIĘ ZE STARSZĄ GIGĄ, W PRZYPADKU KTÓREJ OCENA JEST JUŻ BARDZIEJ WYMIERNA.  TYM BARDZIEJ CIESZY, IŻ WSTAWCE OŚMIU SUK ZAJĘŁA ONA DRUGIE MIEJSCE. WŁOSKI SĘDZIA SV LUCIANO MUSSOLINO, PODSUMOWUJĄC OCENĘ CAŁEJ KLASY, PODKREŚLIŁ DODATKOWO, ŻE DWIE PIERWSZE SUKI WYRÓŻNIAŁY SIĘ NA TLE KONKURENTEK.

TERAZ PORA NA KOLEJNĄ KRAJOWĄ WYSTAWĘ OWCZARKA NIEMIECKIEGO, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 27 MAJA W ŚWIERKLAŃCU.

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ Z WYSTAWOWEGO DEBIUTU NASZYCH CZWORONOGÓW,  A TAKŻE ICH WŁAŚCICIELI. DZIĘKUJEMY AGNIESZCE, PIOTRKOWI I ROBERTOWI ZA PRACĘ Z PSIAKAMI.

 

23.04.2017

OPOLE TO MIEJSCE WAŻNE NIE TYLKO NA MAPIE POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ, ALE I W KALENDARZU IMPREZ KYNOLOGICZNYCH. CO ROKU ODBYWA SIĘ TU BOWIEM MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH, W KTÓREJ W TYM ROKU MIELIŚMY OKAZJĘ UCZESTNICZYĆ. NASZĄ HODOWLĘ REPREZENTOWAŁA ALFA Z TOMICKICH LASÓW, KTÓRA W RINGU MIAŁA AŻ JEDENAŚCIE KONKURENTEK. KU NASZEMU ZADOWOLENIU ALFA PO RAZ KOLEJNY UDOWODNIŁA SWOJĄ WYSOKA JAKOŚĆ, ZAJMUJĄC W TEJ LICZNEJ I MOCNEJ STAWCE CZWARTE MIEJSCE. TERAZ PORA ODPOCZĄĆ OD WYSTAW, GDYŻ ZBLIŻA SIĘ PLANOWANY TERMIN RANDKI Z NIEMIECKIM KAWALEREM - KLAUSEM VON TRONJE.

NASZA GWIAZDECZKA PREZENTUJE SIĘ W CHWILI OBECNEJ NASTĘPUJĄCO.

 

21.04.2017

W DNIU DZISIEJSZYM NA WYSTAWOWYM TRENINGU MIAŁY OKAZJĘ SPOTKAĆ SIĘ DWA OWCZARKI Z NASZEJ HODOWLI. PIĘKNA, ZBLIŻAJĄCA SIĘ DO PIERWSZEJ ROCZNICY URODZIN SUKA, GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA, TO CÓRKA MEGARY TENSOR I HIRO ŚMIŁOWICKIE WILKI, NATOMIAST NIESPEŁNA PIĘCIOMIESIĘCZNY PIES, HORST Z ZIELONEGO SIOŁA, TO TAKŻE DZIECKO MEGARY, ZAŚ JEGO OJCEM JEST SILAS TENSOR. NA ZDJĘCIACH DA SIĘ ZAUWAŻYĆ, ŻE TO RODZINA:)

OBA PIESKI JUŻ NIEDŁUGO, A MIANOWICIE 6 MAJA, PO RAZ PIERWSZY POJAWIĄ SIĘ W WYSTAWOWYM RINGU, MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE TO UDANY DEBIUT.

 

12.04.2017

NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI INFORMACYJNE DOTYCZĄCE WYSTAWOWYCH POCZYNAŃ NASZE NAJMŁODSZEJ SUCZKI, ALFY Z TOMICKICH LASÓW. W OSTATNIM CZASIE ZOSTAŁA POKAZANA NA DWÓCH TEGO TYPU IMPREZACH. PIERWSZĄ Z NICH BYŁA KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W WOLICY ORGANIZOWANA PRZEZ KLUB OWCZARKA NIEMIECKIEGO W POLSCE. NIEMIECKI SĘDZIA BERND WEBER PRZYZNAŁ NASZEJ SUCE NAJWYŻSZĄ OCENĘ I W MOCNEJ STAWCE USTAWIŁ JĄ  NA SZÓSTEJ POZYCJI. DRUGĄ Z WYSTAW BYŁA XXXIX KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH ORGANIZOWANA PRZEZ ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W ZABRZU. TYM RAZEM SĘDZIA KRZYSZTOF DOBRZAŃSKI W KLASIE POŚREDNIEJ BEZAPELACYJNIE PRZYZNAŁ ZWYCIĘSTWO ALFIE,  DODATKOWO HONORUJĄC JĄ  CWC, CZYLI CERTYFIKATEM WYSTAWOWEGO CHAMPIONA. NASTĘPNY SPRAWDZIAN JUŻ 23 KWIETNIA W CZASIE WYSTAWY MIĘDZYNARODOWEJ W OPOLU.

05.03.2017

PRAWIE WSZYSTKIE SZCZENIĘTA Z  MIOTÓW "H" I "I" WYJECHAŁY JUŻ DO NOWYCH DOMÓW. KOCHAJĄCYCH WŁAŚCICIELI SZUKA JESZCZE URODZIWY HARRY HOLE Z ZIELONEGO SIOŁA. ŻEBY NIE BYĆ GOŁOSŁOWNYM, UMIESZCZAMY KILKA ZDJĘĆ, KTÓRE DOWODZĄ, IŻ PIESEK RZECZYWIŚCIE MA POTENCJAŁ.

 PS PIESEK JUŻ ZAREZERWOWANY!

09.02.2017

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU DWÓCH PIESKÓW Z MIOTU "H" O IMIONACH HARRY HOLE I HORST Z ZIELONEGO SIOŁA. OBA PIESKI BARDZO DOBRZE ZAPOWIADAJĄCE SIĘ, W BARDZO DOBRYCH KOLORACH, Z CIEMNYMI GŁOWAMI, BARDZO DOBRĄ ANATOMIĄ, A PONADTO TEMPERAMENTNE I WITALNE.

NA PIERWSZYCH TRZECH ZDJĘCIACH HORST, A NASTĘPNIE HARRY HOLE.

PS HORST 12 LUTEGO ZNALAZŁ NOWY DOM.

25.01.2017

POPRZEDNIA GALERIA MIOTU "H" WYKONANA Z UDZIAŁEM MAŁEJ IGI SPOTKAŁA SIĘ Z BARDZO PRZYCHYLNYM PRZYJĘCIEM, DLATEGO POSTANOWILIŚMY JESZCZE RAZ WYKORZYSTAĆ JEJ FOTOGENICZNOŚĆ PRZY ROBIENIU ZDJĘĆ SZCZENIĄT Z MIOTU "I".

08.01.2016

WRAZ Z NOWYM ROKIEM POWITALIŚMY  W NASZEJ HODOWLI MIOT "I". TYM RAZEM URODZIŁY SIĘ 3 PIESKI, W TYM JEDEN DŁUGOWŁOSY, I 2 SUKI, WŚRÓD KTÓRYCH JEDNA TEŻ MA DŁUGI WŁOS. SUCZKI JUŻ ZAREZERWOWANE, NATOMIAST PIESKI Z TEGO MIOTU, A TAKŻE 3 Z MIOTU "H" JESZCZE CZEKAJĄ NA NOWYCH WŁAŚCICIELI. ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z NAMI I OGLĄDANIA ZDJĘĆ SZCZENIĄT W POŚWIĘCONEJ IM ZAKŁADCE.   

06.01.2016

ROŚNIE MIOT "H", ROŚNIE I NASZA NAJMŁODSZA POCIECHA. NA ZDJĘCIACH  OWCZARKARZ Z NAJKRÓTSZYM STAŻEM - IGA GĄSIOREK. JAK WIDAĆ, OBIE STRONY CHYBA ZADOWOLONE Z MOŻLIWOŚCI SPOTKANIA.

 

DO OBEJRZENIA WIĘKSZEJ LICZBY ZDJĘĆ TRADYCYJNIE ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI SZCZENIĘTA I GALERII MIOTU "H". TAM TEŻ INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI  SZCZENIĄT Z TEGO SKOJARZENIA.

20.12.2016

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA PIERWSZEJ GALERII MIOTU "H".

17.12.2016

12.12.2016 - CAŁKIEM SYMPATYCZNA I ŁATWA DO ZAPAMIĘTANIA DATA NARODZIN KOLEJNEGO MIOTU W NASZEJ HODOWLI. W MIOCIE "H" POWITALIŚMY NA ŚWIECIE 5 PIESKÓW I 1 SUCZKĘ, WSZYSTKIE SZCZENIĘTA SĄ NIEZWYKLE OKAZAŁE I NADER WITALNE. TO DZIECI UTYTUŁOWANEJ I PIĘKNEJ PARY OWCZARKÓW, MIEJMY ZATEM NADZIEJĘ, ŻE JABŁKO PADNIE BLISKO OD JABŁONI:) ZAPRASZAMY PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DO ZAKŁADKI SZCZENIĘTA, ZACHĘCAMY TAKŻE DO REZERWACJI PSIAKÓW. 

 

05.12.2016

DO ZAPREZENTOWANIA TEJ SKROMNEJ GALERII ZAINSPIROWAŁO NAS ZDJĘCIE OTRZYMANE KILKA DNI TEMU. ZOBACZYLIŚMY NA NIM WYJĄTKOWEJ URODY DŁUGOWŁOSEGO PRZEDSTAWICIELA RASY, KTÓRY URODZIŁ SIĘ W NASZEJ HODOWLI. I TAK OTO ZRODZIŁ SIĘ POMYSŁ, BY ZEBRAĆ KILKA ZDJĘĆ PRZEDSTAWIAJĄCYCH DŁUGOWŁOSYCH PRZEDSTAWICIELI ZIELONEGO SIOŁA I JE PAŃSTWU ZAPREZENTOWAĆ. KOLEJNO PREZENTUJĄ SIĘ:

FOREST Z ZIELONEGO SIOŁA - SYN ESTI Z TOMICKICH LASÓW I TYSONA Z TOMICKICH LASÓW ( TO JEGO ZDJĘCIE BYŁO NASZĄ INSPIRACJĄ - AGNIESZKA,DZIĘKI:)

CHAMPION POLSKI BARSA Z ZIELONEGO SIOŁA - CÓRKA ESTI Z TOMICKICH LASÓW I SILASA TENSOR

BARTON Z ZIELONEGO SIOŁA - RODZICE JAK POWYŻEJ

DEFACTO Z ZIELONEGO SIOŁA - SYN ESTI Z TOMICKICH LASÓW I IKONA Z KRYWLAN

KOLEJNY MIOT ESTI W DRODZE ( TATUSIEM PONOWNIE ZOSTANIE SILAS TENSOR), TAKŻE LICZYMY NA RÓWNIE URODZIWE SZCZENIĘTA!

 

BARDZO OBIECUJĄCO ROZWIJA SIĘ TAKŻE LICZĄCA SOBIE JUŻ PRAWIE 7 MIESIĘCY GIGA Z ZIELONEGO SIOŁA, KTÓRA Z KOLEI POCHODZI ZE SKOJARZENIA MEGARA TENSOR - HIRO ŚMIŁOWICKIE WILKI. MAMY NADZIEJĘ, ŻE PIOTRKOWI I AGNIESZCE,  WŁAŚCICIELOM GIGI, A TAKŻE PANU EDKOWI I AGNIESZCZE, WŁAŚCICIELOM FORESTA, NIE ZABRAKNIE W PRZYSZŁYM ROKU ZAPAŁU I ZDECYDUJĄ SIĘ POKAZAĆ SWOJE CZWORONOGI NA KTÓREJŚ Z WYSTAW. NAPRAWDĘ WARTO!

12.11.2016

KIERUJĄC SIĘ ZARÓWNO W ŻYCIU JAK I W HODOWLI STARĄ ZASADĄ, IŻ LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO, PODJĘLIŚMY DECYZJĘ O POWTÓRZENIU DWÓCH KRYĆ, Z KTÓRYCH W PRZESZŁOŚCI URODZIŁY SIĘ BARDZO FAJNE ZARÓWNO POD WZGLĘDEM EKSTERIERU JAK I PSYCHIKI ZWIERZĘTA. SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA. OSOBY ZAINTERESOWANE REZERWACJĄ PSIAKÓW ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. 

01.11.2016

TEGOROCZNY SEZON WYSTAWOWY ZAKOŃCZYLIŚMY, BIORĄC UDZIAŁ W DWÓCH WYSTAWACH, W CZASIE KTÓRYCH ZAPREZENTOWALIŚMY ALFĘ Z TOMICKICH LASÓW. PIERWSZĄ Z NICH BYŁA 56 KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W CHORZOWIE - TU ALFA PRZEGRAŁA JEDYNIE Z SUKĄ ZE SŁOWACKIEJ HODOWLI I OTRZYMAŁA OCENĘ DOSKONAŁĄ, NATOMIAST DRUGĄ Z IMPREZ BYŁA KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W CZCHOWIE, GDZIE ALFA W STAWCE 15 SUK ZAJĘŁA NIEZŁE 7. MIEJSCE, OTRZYMUJĄC TYM RAZEM OD SĘDZIEGO SV ERICHA BOSLA NAJWYŻSZĄ Z OCEN PRZEWIDZIANYCH W KLASIE MŁODZIEŻY NA TAKIEJ WYSTAWIE, CZYLI BARDZO DOBRĄ.  TRZY WYSTAWY, W KTÓRYCH BRALIŚMY UDZIAŁ Z ALFĄ (DO DWÓCH WSPOMNIANYCH NALEŻY DODAĆ MIĘDZYNARODOWĄ WYSTAWĘ W ZAKOPANEM, O KTÓREJ PISALIŚMY WCZEŚNIEJ), MOŻEMY UZNAĆ ZA BARDZO UDANE, W PRZYSZŁYM ROKU ZNOWU STANIEMY W WYSTAWOWE SZRANKI.

22.08.2016

DZISIAJ KOLEJNA ODSŁONA WĄTKU POD TYTUŁEM PSY Z NASZEJ HODOWLI. NA ZDJĘCIACH PONIŻEJ PREZENTUJEMY  DŁUGOWŁOSEGO SZCZENIAKA O NIEBANALNEJ URODZIE, KTÓRY WABI  SIĘ FOREST VEL BRUNO. TO SYN  DWOJGA PRZEDSTAWICIELI HODOWLI Z TOMICKICH LASÓW - NASZEJ ESTI I TYSONA.

15.08.2016

NAJMŁODSZA SUKA W NASZEJ HODOWLI, ALFA Z TOMICKICH LASÓW, CÓRKA OBERONA VOM FUNKEN SPIEL I KIKI Z TOMICKICH LASÓW, W SWOIM DEBIUCIE WYSTAWOWYM, KTÓRY MIAŁ MIEJSCE W CZASIE IV MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY PSÓW RASOWYCH W ZAKOPANEM, OSIĄGNĘŁA ZNAKOMITY WYNIK. W STAWCE 7 SUK ZAJĘŁA PIERWSZE MIEJSCE, PO CZYM WYGRAŁA PORÓWNANIE Z PSEM, UZYSKUJĄC TYTUŁY ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY I NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE, CO OTWIERA PRZED NIĄ DROGĘ DO MŁODZIEŻOWEGO CHAMPIONATU POLSKI.

 

14.06.2015

W RAMACH NADRABIANIA ZALEGŁOŚCI W ZAKŁADCE NASZE PSY UTWORZYLIŚMY GALERIĘ IBERII VON GRAN PEREGRINO. PONIŻEJ TRZY ZDJĘCIA Z KILKUNASTU, JAKIE POMIEŚCILIŚMY WE WSKAZANYM MIEJSCU. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA.

 

06.06.2016

CHAMPION POLSKI - BARSA Z ZIELONEGO SIOŁA

TYM RAZEM ŚPIESZYMY Z GRATULACJAMI. OTÓŻ NA OSTATNIEJ KRAJOWEJ WYSTAWIE OWCZARKA NIEMIECKIEGO, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W RYBNIKU, BARSA Z ZIELONEGO SIOŁA, ZAPREZENTOWANA W KLASIE UŻYTKOWEJ, ZYSKAŁA UZNANIE W OCZACH NIEMIECKIEGO SĘDZIEGO LOTHARA QUOLLA I OPRÓCZ ZWYCIĘSTWA OTRZYMAŁA RÓWNIEŻ KOLEJNY WNIOSEK NA CHAMPIONA POLSKI, SPEŁNIAJĄC TYM SAMYM WSZYSTKIE WARUNKI, AŻEBY ZYSKAĆ TEN TYTUŁ. GRATULUJEMY WŁAŚCICIELCE! 

31.05.2016

 

TYM RAZEM NA ZDJĘCIACH UDAŁO SIĘ UCHWYCIĆ W RÓŻNYCH CIEKAWYCH POZACH DWUTYGODNIOWE SUCZKI Z NASZEGO OSTATNIEGO MIOTU.

JEDNA Z  TYCH ŚLICZNYCH PANIEN CZEKA NA SWEGO WŁAŚCICIELA, ZAPRASZAMY ZATEM DO KONTAKTU Z NAMI.

24.05.2016

KILKA DNI TEMU POWITALIŚMY NA ŚWIECIE MIOT "G" Z ZIELONEGO SIOŁA. TYM RAZEM LICZNĄ GROMADKĘ STANOWI 5 SUCZEK I 3 PIESKI. BIORĄC POD UWAGĘ ZAPLECZE GENETYCZNE RODZICÓW, ICH EKSTERIER, WYSTAWOWE OSIĄGNIĘCIA, A TAKŻE PREDYSPOZYCJE DO SZKOLENIA, MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZE SZCZENIĘTA WYROSNĄ NA PSIAKI URODZIWE, ALE TAKŻE O PEWNYM I ZRÓWNOWAŻONYM CHARAKTERZE. PONIŻEJ PREZENTUJEMY PIERWSZE ZDJĘCIA, NA KTÓRYCH UWIECZNILIŚMY NAJMŁODSZYCH CZŁONKÓW NASZEJ PSIEJ EKIPY.

PS WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH MIOTU, MIĘDZY INNYMI INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI SZCZENIĄT, W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA.

29.04.2016

W DWA MIESIĄCE PO POJAWIENIU SIĘ W NASZEJ HODOWLI CZARNA SUKA OWCZARKA NIEMIECKIEGO, IBERIA VON GRAN PEREGRINO, ZALICZYŁA PRZEGLĄD HODOWLANY, A TAKŻE TESTY PSYCHICZNE, W CZASIE KTÓRYCH UZYSKAŁA 14 PUNTÓW NA 15 MOŻLIWYCH. POZA TYM  ZDAŁA EGZAMIN BH, ZDOBYWAJĄC 58 PUNKTÓW NA 60 MOŻLIWYCH, CO BYŁO NAJLEPSZYM WYNIKIEM UZYSKANYM W CZASIE ORGANIZOWANEGO PRZEZ ZAKOPIAŃSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO EGZAMINU.

03.04.2016

A OTO NASZA WSPANIAŁA TRÓJCA! PO KOLEI PREZENTUJĄ SIĘ: DŁUGOWŁOSY PIESEK, KRÓTKOWŁOSY PIESEK, DŁUGOWŁOSA SUCZKA. MIŁEGO OGLĄDANIA!

 

 05.02.2016

NASZA TRÓJECZKA Z MIOTU F, KTÓRA WŁAŚNIE SKOŃCZYŁA DWA TYGODNIE, POSTANOWIŁA POKAZAĆ SIĘ ŚWIATU. 

 

20.02.2016

PONOĆ NIE LICZY SIĘ ILOŚĆ, TYLKO JAKOŚĆ, W ZWIĄZKU Z CZYM MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZ SKROMNY MIOT F, LICZĄCY 2 PIESKI I 1 SUCZKĘ, STANIE SIĘ TEGO ŻYWYM DOWODEM:)

15.02.2016

JESZCZE NIEDAWNO W SŁONECZNEJ KOSTARYCE, A TERAZ JUŻ U NAS...

 

IBERIA VON GRAN PEREGRINO -  CZARNA SUCZKA OWCZARKA NIEMIECKIEGO O PIĘKNYM EKSTERIERZE I WYJĄTKOWYM CHARAKTERZE. CHCEMY, AŻEBY W PRZYSZŁOŚCI DZIĘKI NIEJ NASZA HODOWLA WZBOGACIŁA SIĘ ZARÓWNO O SZCZENIĘTA MAŚCI CZARNEJ, JAK I CZARNEJ PODPALANEJ. JUŻ W TYM ROKU CHCEMY SKOJARZYĆ JĄ Z PSEM Z NIEMIECKIEJ HODOWLI -WAIKO VON DER ZENTEICHE, SYNEM ZWYCIĘZCY ŚWIATA OMENA VOM RADHAUS.  

23.01.2016

CIĄŻA ESTI ZOSTAŁA POTWIERDZONA, W ZWIĄZKU Z CZYM ZACZYNAMY ODLICZANIE DO NARODZIN MIOTU "F". SPODZIEWAMY SIĘ, IŻ NASTĄPI TO OKOŁO 20 LUTEGO. PONIŻEJ PREZENTUJEMY KILKA ZDJĘĆ REPRODUKTORA, KTÓRY MA ZOSTAĆ OJCEM TEGOŻ MIOTU. TO MŁODY PIESEK, TYSON Z TOMICKICH LASÓW, KTÓREGO PRZEDSTAWIĆ MOŻNA TAK:  SYN PSA VA WYSTAWY ŚWIATOWEJ OWCZARKÓW NIEMIECKICH Z  2015 ROKU SCHUMANNA VON TRONJE, PRZEŚWIETLONY W NIEMCZECH POD KĄTEM DYSPLAZJI BIODROWEJ I ŁOKCIOWEJ Z WYNIKIEM NORMAL, MA BARDZO NISKI WSPÓŁCZYNNIK PRZENOSZENIA DYSPLAZJI - HD ZUCHTWERT 77, POSIADACZ NIEMIECKIEJ LICENCJI HODOWLANEJ (KORUNG), A TAKŻE WYSZKOLENIA IPO 1. WARTO TAKŻE WSPOMNIEĆ, ŻE TO V-CE ZWYCIĘZCA KLASY MŁODZIEŻY WYSTAWY KLUBOWEJ OWCZARKA NIEMIECKIEGO W POLSCE W ROKU 2014.

 

02.01.2016

ŻYCZĄC WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM NASZEJ HODOWLI SAMYCH PIĘKNYCH I POGODNYCH DNI W 2016 ROKU, CHCEMY ZAPREZENTOWAĆ ZDJĘCIOWE EFEKTY NASZEGO NOWOROCZNEGO SPACERU. UWIECZNILIŚMY NA KILKUDZIESIĘCIU FOTOGRAFIACH  SUCZKĘ  EBRĘ Z ZIELONEGO SIOŁA.

26.09.2015

PONOĆ O WYDARZENIACH, SZCZEGÓLNIE TYCH EMOCJONUJĄCYCH, LEPIEJ PISAĆ Z PEWNEGO DYSTANSU CZASOWEGO, DLATEGO TEŻ W TEN WEEKEND ZAJMUJE SIĘ TYM, CO WYDARZYŁO SIĘ W POPRZEDNIM. A DZIAŁO SIĘ WIELE, GDYŻ ODBYŁA SIĘ NAJWAŻNIEJSZA WYSTAWA W ROKU, CZYLI KLUBOWA WYSTAWA OWCZARKA NIEMIECKIEGO, KTÓRA TYM RAZEM GOŚCIŁA W WITASZYCACH KOŁO KALISZA.

NASZA WYPRAWA NA TĘ IMPREZĘ ZACZYNA SIĘ JUŻ W PIĄTEK, GDYŻ NA TEN DZIEŃ KLUB OWCZARKA NIEMIECKIEGO ZAPLANOWAŁ NIEJAKO PRELUDIUM DO GŁÓWNYCH WYDARZEŃ, A MIANOWICIE POLSKĄ LICENCJĘ HODOWLANĄ. PO KILKUTYGODNIOWYCH PRZYGOTOWANIACH PEŁNI OPTYMIZMU PRZYSTĘPUJEMY DO NIEJ Z MEGARĄ TENSOR, KTÓRA POTWIERDZA ZARÓWNO SWOJĄ WYSOKĄ JAKOŚĆ HODOWLANĄ, JAK I  WALORY UŻYTKOWE.

PO ZAKOŃCZONEJ LICENCJI ODBYWAMY JESZCZE KRÓTKI TRENING PRZED MAJĄCYMI ODBYĆ SIĘ  NAZAJUTRZ TESTAMI PSYCHICZNYMI. I TO WŁAŚNIE ZALICZENIE TEJ TRUDNEJ PRÓBY, KTÓRA W KLASIE UŻYTKOWEJ JEST KONIECZNYM WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO OCENY W RINGU, BYŁO GŁÓWNYM CELEM, JAKI PRZYŚWIECAŁ  NAM  W CZASIE PRZYGOTOWAŃ. Z PERSPEKTYWY CZASU JUŻ WIEMY, ŻE TAKIE ROZŁOŻENIE AKCENTÓW NIE BYŁO DO KOŃCA SŁUSZNE, ALE O TYM ZARAZ.

ZACZYNA SIĘ SOBOTNI STRES. WSZYSCY WŁAŚCICIELE OWCZARKÓW ZGŁOSZONYCH DO KLASY UŻYTKOWEJ, MNIEJ LUB BARDZIEJ, ALE JEDNAK NERWOWO WYCZEKUJĄ SWOJEJ PRÓBY. KAŻDY MA ŚWIADOMOŚĆ, ŻE NAJWAŻNIEJSZA JEST PRACA PSA, ALE I PRZEWODNIK POWINIEN BYĆ ODPOWIEDNIO NASTROJONY I PRZYGOTOWANY.

W KLASIE UŻYTKOWEJ SUK KRÓTKOWŁOSYCH, JAK WYCZYTUJEMY W KATALOGU, MEGI MA 21 ZACNYCH KONKURENTEK, TAKŻE RYWALIZACJA O NAJWYŻSZE LOKATY, KTÓRĄ PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE ZOSTAWIAMY DLA INNYCH, NAPRAWDĘ BĘDZIE  ZACIĘTA. WRESZCIE PRZYCHODZI CZAS DEBIUTU DLA NAS OBOJGA. KIEDY WYKONUJEMY OBIE PRÓBY, CZYLI ATAK NA POZORANTA ZZA NAMIOTU I ATAK CZOŁOWY, A SĘDZIA INFORMUJE, ŻE NUMER 365 ZALICZYŁ, POJAWIA SIĘ RADOŚĆ I SATYSFAKCJA.

NIE ZWALNIAMY TEMPA I PRZYCHODZI CZAS NA PREZENTACJĘ CÓRKI MEGARY, CZYLI EBRY Z ZIELONEGO SIOŁA. PO JEJ RINGOWYM  DEBIUCIE, KTÓRY WYPADŁ PRZYZWOICIE, JESTEŚMY CIEKAWI, JAK POKAŻE SIĘ TYM RAZEM. PO DOBREJ STÓJCE I POKAZANIU SIĘ W RUCHU MAMY NADZIEJĘ, ŻE SĘDZIA JĄ DOCENI, NIESTETY TYM RAZEM, PRZEDE WSZYSTKIM Z POWODU JESZCZE SŁABO USZTYWNIONYCH USZU, EBI PLASUJE SIĘ DOPIERO NA 7 POZYCJI. NIE MOŻEMY JEDNAK NA PODSTAWIE TEJ WYSTAWY WYCIĄGAĆ ŻADNYCH POCHOPNYCH WNIOSKÓW. DOŚĆ POWIEDZIEĆ, ŻE SUCZKA, KTÓRA TYDZIEŃ TEMU ZOSTAŁA WYWOŁANA PO  OCENIE NA STÓJ ZA EBI, TYM RAZEM ZAKOŃCZYŁA RYWALIZACJĘ NA LOKACIE DRUGIEJ. TAK TO JUŻ JEST Z TYMI WYSTAWAMI - NIE ZAWSZE DA SIĘ PRZEWIDZIEĆ, JAKIE PRZYNIOSĄ EFEKTY:)

WRESZCIE PRZYCHODZI NAJBARDZIEJ PRZEZ NAS WYCZEKIWANY MOMENT - OCENA NA STÓJ I W RUCHU SUK KLASY UŻYTKOWEJ. JAKIEŻ JEST NASZE ZDZIWIENIE, KIEDY MEGI ZOSTAJE WYWOŁANA PRZEZ SĘDZIEGO NORBERTA SCHARSCHMIDTA NA POZYCJI CZWARTEJ! PO KRÓTKIM NIEDOWIERZANIU TRZEBA ZEWRZEĆ SZYKI I ZACZĄĆ MORDERCZY BIEG W RINGU JAK I POZA NIM. MEGARA, CO PÓŹNIEJ PODKREŚLAŁ SĘDZIA PRZY PODSUMOWANIU RYWALIZACJI, MOMENTAMI PREZENTOWAŁA SIĘ ŚWIETNIE, ALE NIE ZABRAKŁO TAKŻE CHWIL SŁABOŚCI. NIE MA SIĘ JEDNAK CO DZIWIĆ - OD OSTATNIEJ WYSTAWY SUCZKA ZDĄŻYŁA WYCHOWAĆ DWA MIOTY SZCZENIĄT, A POZA TYM, O CZYM WSPOMINALIŚMY, PRZYGOTOWANIA DO PREZENTACJI RINGOWEJ NIE BYŁY TAK INTENSYWNE JAK DO TESTÓW. CO BY TO BYŁO GDYBYŚMY TEGO NIE ZANIEDBALI?:)

OSTATECZNIE RYWALIZACJĘ KOŃCZYMY NA 5 PIĄTYM MIEJSCU, UZYSKUJĄC ZASZCZYTNY TYTUŁ V3 (DOSKONAŁA 3) WYSTAWY KLUBOWEJ OWCZARKA NIEMIECKIEGO ( DLA NIEWTAJEMNICZONYCH: DWIE PIERWSZE SUKI UZYSKAŁY TYTUŁ VA - WYBITNIE DOSKONAŁA, DLATEGO MY PLASUJEMY SIĘ NA POZYCJI V3). JEST TO DLA NAS WIELKI SUKCES, KTÓREGO NIE BYŁOBY BEZ DWÓCH OSÓB - AGNIESZKI I ALEKSANDRA ZELEDON. DZIĘKUJEMY WAM BARDZO!

 

 

13.09.2015

55  KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH ORGANIZOWANA PRZEZ CHORZOWSKI ODDZIAŁ ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE NIE MOGŁA WYPAŚĆ DLA NASZEJ HODOWLI INACZEJ NIŻ NA PIĄTKĘ:) ZAPREZENTOWAŁY SIĘ NA NIEJ DWIE SUKI  Z NASZEJ HODOWLI. JAKO PIERWSZA DO RINGU WESZŁA BARSA Z ZIELONEGO SIOŁA, KTÓRA W STAWCE LICZĄCEJ  3 SUCZKI ZAJĘŁA BEZAPELACYJNIE PIERWSZE MIEJSCE, OTRZYMUJĄC DODATKOWO OD SĘDZIEGO BOGUSŁAWA CHMIELA CWC, CZYLI WNIOSEK NA WYSTAWOWEGO CHAMPIONA, A TAKŻE TYTUŁ NAJLEPSZEJ SUKI W RASIE. 

PÓŹNIEJ DO RINGU WESZŁA ABSOLUTNA DEBIUTANTKA, CZYLI NAJMŁODSZA Z SUK PRZEBYWAJĄCYCH W NASZEJ HODOWLI - EBRA Z ZIELONEGO SIOŁA. KONKURENCJA, MIMO ŻE TO NAJMŁODSZA WYSTAWOWA KLASA, NAPRAWDĘ SPORA, A I JAKOŚĆ ZWIERZĄT BARDZO DOBRA. POCZĄTEK WRĘCZ WYMARZONY: EBRA PO OPISIE NA STÓJ ZOSTAJE WYWOŁANA NA PIERWSZYM MIEJSCU, PÓŹNIEJ POJAWIAJĄ SIĘ NIESTETY DROBNE BŁĘDY, KTÓRE SKUTKUJĄ TYM, ŻE KOŃCZYMY RYWALIZACJĘ NA MIEJSCU DRUGIM. OPIS SĘDZIEGO I OGÓLNA PREZENCJA EBRY DAJĄ NADZIEJĘ, ŻE MOŻE W PRZYSZŁOŚCI UDA NAM SIĘ POWALCZYĆ O JAKIEŚ, NA RAZIE JESZCZE TRUDNE DO ZDEFINIOWANIA, CELE. SZANSA JUŻ ZA TYDZIEŃ NA NAJWAŻNIEJSZEJ OWCZARKARSKIEJ WYSTAWIE, CZYLI WYSTAWIE KLUBOWEJ. 

21.08.2015

W OSTATNI WTOREK I ŚRODĘ MIELIŚMY OKAZJĘ ZOBACZYĆ, A TAKŻE  POTRENOWAĆ Z PIESKIEM, DO KTÓREGO CZUJEMY WYJĄTKOWY SENTYMENT, GDYŻ PIERWSZE PÓŁ ROKU SWEGO ŻYCIA SPĘDZIŁ ON  WRAZ Z NAMI W HODOWLI.  TO OCZYWIŚCIE BARTON Z ZIELONEGO SIOŁA, DOMOWY NAZYWANY BOSSEM, MIESZKAJĄCY OBECNIE W NIEMCZECH W WEISSACH IM TAL. BOSSEK TO NIEZWYKLE DOSTOJNY, ZRÓWNOWAŻONY I  URODZIWY PRZEDSTAWICIEL DŁUGOWŁOSEJ ODMIANY OWCZARKA, CO NAJLEPIEJ POTWIERDZA FAKT, IŻ JEST DZIESIĘCIOKROTNYM ZWYCIĘZCĄ WYSTAW W NIEMCZECH. JUŻ NIEDŁUGO PRZED BOSSEM WIELKIE WYZWANIE, GDYŻ ZAPREZENTUJE SIĘ NA ŚWIATOWEJ WYSTAWIE OWCZARKA NIEMIECKIEGO W NORYMBERDZE.

A OTO BOSS UWIECZNIONY NA KILKU ZDJĘCIACH.

 

20.08.2015

PRZY OKAZJI WIZYTY BARTONA W POLSCE UDAŁO SIĘ TAKŻE ZNALEŹĆ CZAS NA ZABAWĘ. OCZYWIŚCIE JEJ NAJLEPSZĄ FORMĄ BYŁA RYWALIZACJA O PIŁECZKĘ. NA ZDJĘCIACH BARTON  W TOWARZYSTWIE MEGARY.

19.08.2015

A TAK ROŚNIE NASZA NAJMŁODSZA LATOROŚL, CZYLI EBRA Z ZIELONEGO SIOŁA, CÓRKA NASZEJ MEGARY TENSOR I OBERONA VOM FUNKEN SPIEL

 

03.08.2015

W DĄŻENIU DO REALIZACJI KOLEJNEGO CELU, JAKIM JEST ZALICZENIE PRZEZ MEGARĘ TENSOR NIEMIECKIEJ LICENCJI HODOWLANEJ, CZYLI KORUNGU, INTENSYWNIE ĆWICZYMY, CO DOKUMENTUJĄ ZAMIESZCZONE PONIŻEJ ZDJĘCIA. MEGI, JAK WIDAĆ, ABSOLUTNIE NIE MOŻNA ODMÓWIĆ PASJI DO GRYZIENIA...

 

08.07.2015

PO BARTONIE Z ZIELONEGO SIOŁA KOLEJ NA PREZENTACJĘ JEGO  RÓWNIE URODZIWEJ, A TAKŻE UTYTUŁOWANEJ SIOSTRY BARSY, KTÓRA PRZEBYWA W HODOWLI OWCZARKA NIEMIECKIEGO DŁUGOWŁOSEGO EDORAS. EDYCIE, WŁAŚCICIELCE TEJ PIĘKNEJ SUCZKI, GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNE SUKCESY WYSTAWOWO - SZKOLENIOWE.

 

03.06.2015

CAŁKIEM NIEDAWNO DOTARŁO DO NAS BARDZO SYMPATYCZNE ZDJĘCIE. PIĘKNIE I DUMNIE PREZENTUJE SIĘ NA NIM BARTON Z ZIELONEGO SIOŁA, KTÓRY NA CO DZIEŃ MIESZKA W WIEISSACH IM TAL NIEDALEKO STUTTGARTU I NA NIEMIECKICH RINGACH, CO WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYM OBRAZKU, ZDOBYŁ JUŻ SPORO TROFEÓW:) JAK DOTĄD NA WSZYSTKICH WYSTAWACH, GDZIE ZOSTAŁ ZAPREZENTOWANY, OTRZYMAŁ NAJWYŻSZĄ W SWOJEJ KLASIE OCENĘ, WIĘKSZOŚĆ Z NICH WYGRAŁ, A TAM GDZIE MUSIAŁ UZNAĆ WYŻSZOŚĆ RYWALA, KOŃCZYŁ RYWALIZACJĘ NA DRUGIEJ POZYCJI! PANI MAŁGOSI I CAŁEJ RODZINCE WITOMSKICH GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH MIEJSC NA PODIUM.

 

 16.05.2015

HANKA,BOHATERKA JEDNEJ  Z NASZEJ GALERII, OD CZASU OSTATNIEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ ZDĄŻYŁA NIECO UROSNĄĆ, ALE ZAINTERESOWANIE PIESKAMI, ZRESZTĄ ODWZAJEMNIONE, POZOSTAŁO!

12.05. 2015

W CIĄGU MINIONEGO WEEKENDU MIELIŚMY OKAZJĘ ZOBACZYĆ, JAK ROZWIJA SIĘ JEDEN Z SYNÓW IKONA Z KRYWLAN, A MIANOWICIE DRISS Z ZIELONEGO SIOŁA. TATUŚ, KTÓRY OSTATNIO WYGRAŁ KLASĘ UŻYTKOWĄ NA PRESTIŻOWEJ WYSTAWIE OWCZARKARSKIEJ WE WROCŁAWIU, MOŻE BYĆ DUMNY, A MY ZE SWEJ STRONY LICZYMY, ŻE PIESEK NADAL BĘDZIE SIĘ TAK FAJNIE ROZWIJAŁ I MOŻE JUŻ NIEDŁUGO STANIE W WYSTAWOWE SZRANKI... 

 

18.04.2015

W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA ZAMIEŚCILIŚMY KOLEJNĄ PORCJĘ ZDJĘĆ SZCZENIĄT Z MIOTU "E".  ŻYCZYMY MIŁEGO OGLĄDANIA.

02.04.2015

SZCZENIĘTA ZE SKOJARZENIA MEGARA TENSOR I OBERON VOM FUNKEN SPIEL, CZYLI NASZ MIOT "E", ROSNĄ W OCZACH I ZACZYNAJĄ NABIERAĆ CORAZ FAJNIEJSZYCH KOLORÓW. DOKUMENTACJA ZDJĘCIOWA, W KTÓREJ PO TROSZE NAWIĄZALIŚMY DO ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT, ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ, A TAKŻE W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" - GALERIA MIOTU. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!

 

28.03.2015

DŁUGO WYCZEKIWANY MIOT "E" POJAWIŁ SIĘ NA ŚWIECIE 23 MARCA. URODZIŁY SIĘ 4 PSY I 1 SUCZKA. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE TEGO SKOJARZENIA ZNAJDĄ PAŃSTWO W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA", A TAKŻE W "AKTUALNOŚCIACH" - WPIS Z 14 LUTEGO.

OSOBY ZAINTERESOWANE  WYSOKIEJ JAKOŚCI SZCZENIĘTAMI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI.

 

23.03.2015

SZCZENIĘTA Z MIOTU "D" POŻEGNAŁY HODOWLĘ I POJECHAŁY WRAZ Z NOWYMI WŁAŚCICIELAMI DO SWOICH DOMÓW. NIECH CHOWAJĄ SIĘ ZDROWO I DAJĄ SATYSFAKCJĘ Z POSIADANIA TEJ PIĘKNEJ I MĄDREJ RASY.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY JEDNO Z OSTATNICH ZDJĘĆ SZCZENIĄT WYKONANE W TOWARZYSTWIE MAMUSI.

04.03.2015

SUCZKA JUŻ ZAREZERWOWANA!

W TRYBIE AWARYJNYM ZWOLNIŁA SIĘ REZERWACJA DŁUGOWŁOSEJ SUCZKI. SZCZENIAK PIĘKNIE WYKOLOROWANY, Z CIEMNĄ MASKĄ, O BARDZO OBIECUJĄCEJ ANATOMII. ZAINTERESOWANYCH NABYCIEM TEJ WYJĄTKOWO URODZIWEJ SUCZKI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

 

22.02.2015

W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" POJAWIŁA SIĘ NOWA GALERIA PRZYCHÓWKU Z MIOTU "D". ZDJĘCIA ZOSTAŁY ZROBIONE PRZED KILKOMA DNIAMI, TAKŻE OD TEGO CZASU MALUCHY ZNOWU UROSŁY, PRZESZŁY PIERWSZY ZABIEG ODROBACZANIA I ZAKOSZTOWAŁY SMAKU CZEGOŚ INNEGO ANIŻELI MLEKO MATKI.

 

15.02.2015

SZCZENIĘTA ROSNĄ, ROSNĄ... I STROJĄ MINKI:)

14.02.2015

WYKONANE W DNIU WCZORAJSZYM BADANIE USG POTWIERDZIŁO, IŻ POCZĄTEK KALENDARZOWEJ WIOSNY PRZYNIESIE W NASZEJ HODOWLI NARODZINY KOLEJNEGO MIOTU. TYM RAZEM RODZICAMI ZOSTANĄ:

MEGARA TENSOR - SUKA O NIENAGANNEJ ANATOMII, BARDZO DOBRYM TYPIE I WYRAZIE, ŚWIETNYM ZAPLECZU GENETYCZNYM ( CÓRKA PSA VA COBRA D'ULMENTAL, WNUCZKA I PRAWNUCZKA DWÓCH ZWYCIĘZCÓW ŚWIATA - REMO VOM FICHTENSCHLAG I VEGASA DU HAUT MANSARD), POSIADAJĄCA ZARÓWNO POLSKIE JAK I NIEMIECKIE PRZEŚWIETLENIE STAWÓW BIODROWYCH Z WYNIKIEM IDEALNYM (HD NORMAL, ED NORMAL), A TAKŻE BARDZO NISKI WSPÓŁCZYNNIK PRZEKAZYWANIA DYSPLAZJI ( HD ZUCHTWERT 77). POZA TYM SUKA O BARDZO DOBREJ PSYCHICE, CO POTWIERDZA OCENA DOSKONAŁA Z EGZAMINU IPO 1, A TAKŻE ZAAWANSOWANE PRZYGOTOWANIA DO ZALICZENIA NIEMIECKIEJ LICENCJI HODOWLANEJ.

OBERON VOM FUNKEN SPIEL - SUPER ANATOMIA, WYBITNY TYP, WYRAZ, KOLOR, PIĘKNA SAMCZA GŁOWA, BARDZO DOBRE ZAPLECZE GENETYCZNE, PODOBNIE JAK SUKA IDEALNE STAWY BIODROWE I ŁOKCIOWE  I WYJĄTKOWO NISKI WSPÓŁCZYNNIK PRZEKAZYWANIA DYSPLAZJI   ( HD ZUCHTWERT 74), WYSZKOLENIE IPO 2, A TAKŻE NIEMIECKA LICENCJA HODOWLANA.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY ZDJĘCIA RODZICÓW, A WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH WSTĘPNĄ REZERWACJĄ WYSOKIEJ JAKOŚCI SZCZENIĄT ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

05.02.2015

 SZCZENIĘTA ROSNĄ...

02.02.2015

OCZEKIWANY PRZEZ NAS MIOT, TYM RAZEM OZNACZONY LITERĄ "D", PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT 30 STYCZNIA. URODZIŁO SIĘ 6 SZCZENIĄT, W TYM 4 PIESKI I 2 SUCZKI. JAK ZAWSZE POSTARAMY SIĘ NA BIEŻĄCO  PROWADZIĆ ZDJĘCIOWĄ DOKUMENTACJĘ ROZWOJU  NASZYCH PSIAKÓW, KTÓRA DOSTĘPNA BĘDZIE W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" . TAM TEŻ BĘDZIEMY ZAMIESZCZAĆ INFORMACJE NA TEMAT ICH DOSTĘPNOŚCI. JUŻ TERAZ ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA I REZERWACJI JESZCZE WOLNYCH PSIAKÓW.

 

 02.01.2015

W 2015 ROK WKRACZAMY Z DOBRYMI WIADOMOŚCIAMI. OTÓŻ ZA MIESIĄC W  HODOWLI URODZĄ SIĘ SZCZENIĘTA Z BARDZO OBIECUJĄCEGO SKOJARZENIA. MAMĄ ZOSTANIE NASZA SUKA ESTI Z TOMICKICH LASÓW, CÓRKA VA1 WYSTAWY KLUBOWEJ OWCZARKÓW NIEMIECKICH W AUSTRII YOKERA VOM LEITHAWALD I WNUCZKA DWUKROTNEGO MISTRZA ŚWIATA VEGASA DU HAUT MANSARD, NATOMIAST OJCEM MŁODY REPRODUKTOR IKON Z KRYWLAN, SYN CHORWACKIEGO PSA CHICCO DOGSHOF, KTÓRY NA WYSTAWIE ŚWIATOWEJ W 2011 ROKU ZOSTAŁ SKLASYFIKOWANY NA POZYCJI SG4, NATOMIAST W ROKU KOLEJNYM, JUŻ W KLASIE UŻYTKOWEJ, ZAJĄŁ MIEJSCE V10.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZAKŁADKI "SZCZENIĘTA, GDZIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO DODATKOWE INFORMACJE, A TAKŻE DO REZERWACJI PSIAKÓW.

 

24.12.2014

 

ŻYCZYMY PAŃSTWU JAK NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT.

Z PREZENTAMI, KTÓRE  DAJĄ RADOŚĆ.

Z CHWILAMI, KTÓRE WARTO WSPOMINAĆ.

WŚRÓD LUDZI, KTÓRZY NIOSĄ CIEPŁO I RADOŚĆ.

 

21.10.2014

DO SPRZEDANIA POZOSTAŁA JESZCZE JEDNA, BARDZO FAJNA SUCZKA Z MIOTU "C", CAYENNE Z ZIELONEGO SIOŁA.

 

16.10.2014

DO NASZEJ HODOWLI DOŁĄCZYŁA NOWA, BARDZO PERSPEKTYWICZNA SUCZKA - GOYA TENSOR. JEJ RODZICE TO ROXANNE TENSOR, CÓRKA WICE ZWYCIĘZCY ŚWIATA JUNIORÓW Z ROKU 2008 I WICE ZWYCIĘZCY ŚWIATA Z ROKU 2013 PEARA VOM HASENBORN I PIES ZE ŚWIATOWEJ CZOŁÓWKI  TEAM LEIKSAID KAPITAN - SG 5 Z 2013 ROKU I V 25 Z 2014 ROKU. MAMY NADZIEJĘ, ŻE NIEWĄTPLIWE ATUTY GOI , CZYLI PIĘKNY TYP I WYRAZ, BARDZO DOBRY PIGMENT, PÓJDĄ W PARZE Z JEJ HARMONIJNYM ROZWOJEM I POZWOLĄ W KOLEJNYM SEZONIE WYSTAWOWYM ODNOSIĆ PRZYNAJMNIEJ SKROMNE SUKCESY:) WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW JUŻ WKRÓTCE W ZAKŁADCE NASZE PSY.

14.10.2014

W OSTATNIM CZASIE SZCZENIĘTA Z NASZEGO OSTATNIEGO MIOTU, KTÓREGO RODZICAMI SĄ ESTI Z TOMICKICH LASÓW I SILAS TENSOR, ODNIOSŁY SWOJE WYSTAWOWE SUKCESY. SUCZKA BARSA NA WYSTAWIE ZWIĄZKU OWCZARKA NIEMIECKIEGO DŁUGOWŁOSEGO WE WROCŁAWIU OTRZYMAŁA TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIĘ WYSTAWY, NATOMIAST JEJ BRAT BARTON, DOMOWO NAZYWANY BOSSEM, ZAPREZENTOWAŁ SIĘ  BARDZO DOBRZE NA NIEMIECKIM RINGU WYSTAWOWYM, DEBIUTUJĄC NA OKRĘGOWEJ WYSTAWIE OWCZARKÓW W MIEJSCOWOŚCI  BöBLINGEN, KTÓRĄ Z RAMIENIA SV SĘDZIOWAŁ PAN PETER ARTH. BARTON WYGRAŁ KLASĘ SZCZENIĄT, OTRZYMUJĄC OCENĘ VIELVERSPRECHEND (WYBITNIE OBIECUJĄCY) I POZYTYWNY OPIS SĘDZIEGO, KTÓRY ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA PRAWIDŁOWĄ BUDOWĘ PIESKA, BARDZO DOBRE KĄTOWANIE KOŃCZYN I BARDZO DOBRY RUCH. WŁAŚCICIELOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH RINGOWYCH SUKCESÓW.

13.10.2014

MIOT  "C" NA WYCZERPANIU:) DO ZAREZERWOWANIA POZOSTAŁY JUŻ TYLKO DWIE BARDZO OBIECUJĄCE SUCZKI. ZACHĘCAMY ZATEM DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ I REZERWACJI.

20.09.2014

ZGODNIE Z OBIETNICĄ PRZY OKAZJI ROBIENIA KOLEJNYCH ZDJĘĆ  SZCZENIĘTOM ZNOWU WYKORZYSTALIŚMY NASZĄ  POKAŹNĄ DYNIĘ, ABYŚCIE PAŃSTWO MOGLI PRZEKONAĆ SIĘ, JAK SZYBKO ROSNĄ . ZAPRASZAMY ZATEM DO ZAKŁADKI "SZCZENIĘTA" I ZNAJDUJĄCEJ SIĘ TAM GALERII, ŻYCZĄC OCZYWIŚCIE MIŁEGO OGLĄDANIA.

10.09.2014

 DZISIAJ POJAWIŁ SIĘ NOWY WPIS NA BLOGU ZUZY, KTÓRY AUTORKA WZBOGACIŁA KILKOMA ZDJĘCIAMI. TE, KTÓRE NIE POMIEŚCIŁY SIĘ W JEJ RUBRYCE, PREZENTUJEMY PONIŻEJ. TYM SAMYM SPEŁNIAMY PROŚBĘ STAŁYCH BYWALCÓW NASZEJ STRONY ZAGLĄDAJĄCYCH NA NIĄ, BY SPRAWDZIĆ, CO  NOWEGO W ZIELONYM SIOLE(SPECJALNE POZDROWIENIA DLA PANI BEATY, PRZYSZŁEJ WŁAŚCICIELKI CODIEGO:-)

 

06.09.2014

CZĘSTO ZDARZA SIĘ, ŻE NABYWCY SZCZENIĄT INTERESUJĄ SIĘ TYM, ILE WAŻYŁY ONE W DNIU NARODZIN I JAK SZYBKO PRZYBIERAJĄ PÓŹNIEJ NA WADZE. DANE TE OCZYWIŚCIE MOŻNA UJĄĆ W TABELARYCZNE ZESTAWIENIE, MY POSTANOWILIŚMY JEDNAK POMÓC PAŃSTWU W NIECO INNY SPOSÓB. OTÓŻ NA UŻYTEK TWORZENIA KOLEJNYCH GALERII SZCZENIĄT ZAKUPILIŚMY POKAŹNĄ, PRAWIE OŚMIOKILOGRAMOWĄ DYNIĘ, KTÓRA STANIE SIĘ ICH MOTYWEM PRZEWODNIM. BĘDZIE ONA PRZEWIJAŁA SIĘ NA  NIEKTÓRYCH ZDJĘCIACH W TOWARZYSTWIE SZCZENIĄT I W KOLEJNYCH TYGODNIACH ZOBACZYMY, JAK BĘDĄ SIĘ ZMIENIAĆ ICH WZAJEMNE PROPORCJE.

NA POCZĄTEK PODAMY TYLKO, ŻE MASA URODZENIOWA WIĘKSZOŚCI SZCZENIĄT WAHAŁA SIĘ W  GRANICACH 450-500 GRAMÓW, ZAŚ NA DZIEŃ DZISIEJSZY ZOSTAŁA ONA JUŻ PODWOJONA.

ŻYCZYMY ZATEM MIŁEGO OGLĄDANIA I ZAPRASZAMY DO REZERWACJI MALUCHÓW.


 

29.08.2014

MIOT "C" JUŻ NA ŚWIECIE! WCZORAJSZEGO PIĘKNEGO I SŁONECZNEGO DNIA NA ŚWIAT PRZYSZŁO 9 SZCZENIĄT: 5 PIESKÓW I 4 SUCZKI. JUŻ WKRÓTCE W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" POJAWI SIĘ PIERWSZA GALERIA MALUCHÓW,ZACHĘCAMY ZATEM DO OGLĄDANIA I ŚLEDZENIA ICH ROZWOJU.

 

NATOMIAST DLA TYCH, KTÓRZY JUŻ ZAREZERWOWALI SZCZENIĘTA BĄDŹ MAJĄ ZAMIAR TO UCZYNIĆ, PRZYGOTOWALIŚMY WSTĘPNE PROPOZYCJE IMION. ICH POSZUKIWANIA ODBYŁY SIĘ WEDŁUG KILKU KLUCZY:

MOTORYZACYJNY: CHOPPER, CLIO, COOPER,

POLITYCZNY: CHURCHILL, CARTER,

LITERACKO-FILOZOFICZNY: COGITO, CORTAZAR, CAMUS

INNE: CONTESSA, COMA, CHARLIE, COSTA

24.08.2014

MEGARA, PRZYGOTOWUJĄC SIĘ DO PORODU, DUŻO ODPOCZYWA, MY NATOMIAST SPORO PRACUJEMY, BY ZAPEWNIĆ JEJ JAK NAJLEPSZE WARUNKI , DLATEGO PRZYGOTOWALIŚMY WYSTRZAŁOWĄ ( A WŁAŚCIWIE PORODOWĄ ) CZERWONĄ SKRZYNIĘ - PROJEKT: JOANNA GĄSIOREK, WYKONANIE: WOJCIECH GĄSIOREK:)

 

05.08.2014

MEGARA, CHOĆ CIĄŻOWY BRZUSZEK POWOLI ROŚNIE, NADAL ZACHOWUJE SPORO WIGORU, A I URODY CHYBA JEJ NIE BRAKUJE...

01.08.2014

ZAKOŃCZYLIŚMY I ETAP PROJEKTU "ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY HODOWLI Z ZIELONEGO SIOŁA: ZREALIZOWANEGO W CAŁOŚCI ZE ŚRODKÓW WŁASNYCH - NIESTETY UNIA EUROPEJSKA NIE CHCIAŁA WESPRZEĆ INWESTYCJI:) WZBOGACILIŚMY SIĘ O DWA PRZESTRONNE KOJCE I POMIESZCZENIE GOSPODARCZE. W II ETAPIE TEGOŻ SAMEGO PROJEKTU PLANUJEMY JUŻ WKRÓTCE WYBUDOWANIE DLA NASZYCH PSICH MAM I ICH SZCZENIĄT PROFESJONALNEJ PORODÓWKI.

01.08.2014
BLOG - REAKTYWACJA. ZAPRASZAMY DO LEKTURY NOWEGO WPISU ZUZY, KTÓRA UAKTYWNIA SIĘ PO DŁUŻSZEJ PRZERWIE. MAMY NADZIEJĘ, ŻE TRWAJĄCE WAKACJE POZWOLĄ JEJ ZREALIZOWAĆ KOLEJNE POMYSŁY.

27.07.2014
W DNIU DZISIEJSZYM POTWIERDZILIŚMY W BADANIU USG CIĄŻĘ MEGARY TENSOR, KTÓRA ZOSTAŁA POKRYTA SILASEM TENSOR. SZCZENIĄT Z TEGO BARDZO OBIECUJĄCEGO SKOJARZENIA, GDZIE OBYDWOJE RODZICE POSIADAJĄ WYSZKOLENIE IPO 1 I NIEMIECKIE PRZEŚWIETLENIA STAWÓW BIODROWYCH I ŁOKCIOWYCH, SPODZIEWAMY SIĘ OKOŁO 25 SIERPNIA. ZAPRASZAMY  DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI W ZAKŁADCE SZCZENIĘTA. 

26.07.2014
 NIE KAŻDEGO DNIA STOI SIĘ, CZY WŁAŚCIWIE KLĘCZY:), OBOK DWUKROTNEGO ZWYCIĘZCY ŚWIATA. NA ZDJĘCIU REMO VOM FICHTENSCHLAG - VA 1 Z ROKU 2011 I 2012. FOTOGRAFIA TO MIŁA PAMIĄTKA Z WIZYTY WE WŁOSKIEJ HODOWLI D'ULMENTAL, W KTÓREJ PODZIWIAĆ MOŻNA TAKŻE INNEGO ZDOBYWCĘ TYTUŁU VA 1 (RÓWNIEŻ DWUKROTNIE)  - VEGASA DU HAUT MANSARD. 
 
24.06.2014
W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" ZAKTUALIZOWALIŚMY INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANOWANYCH MIOTÓW. ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ I KONTAKTU Z NAMI - CHĘTNIE ODPOWIEMY NA WSZELKIE PYTANIA.  

23.06.2014
DWIE SUCZKI Z MIOTU "B" - BARSA I BETA Z ZIELONEGO SIOŁA - ZOSTAŁY WSTĘPNIE PRZEŚWIETLONE W KIERUNKU DYSPLAZJI. W OBU PRZYPADKACH WIEŚCI DLA WŁAŚCICIELI, A TYM SAMYM DLA NAS, SĄ BARDZO KORZYSTNE - STAWY ROZWIJAJĄ SIĘ PRAWIDŁOWO.

12.06.2014
 PIESEK SPRZEDANY MIESZKA W WEISSACH IM TAL NIEDALEKO STUTTGARTUZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ OKAZJI NABYCIA PIĘCIOMIESIĘCZNEGO PIESKA Z MIOTU "B". SZCZENIAK ZSOCJALIZOWANY, ZNA PODSTAWOWE KOMENDY I, CO WAŻNE, JEST BARDZO URODZIWY, CO MOŻNA ZAOBSERWOWAĆ NA ZDJĘCIACH, JAKIE ZAMIESZCZAMY PONIŻEJ. OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI

  12.05.2014

DWIE SUCZKI DŁUGOWŁOSE Z MIOTU "B" ZALICZYŁY W OSTATNIM CZASIE SWÓJ WYSTAWOWY DEBIUT. PIERWSZA Z NICH, BETA Z ZIELONEGO SIOŁA, UZYSKAŁA OCENĘ WYBITNIE OBIECUJĄCĄ I TYTUŁ "NAJLEPSZE SZCZENIĘ" NA KRAJOWEJ WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH W RYBNIKU, ZAŚ DRUGA, BARSA Z ZIELONEGO SIOŁA(JEJ ZDJĘCIE PREZENTUJEMY PONIŻEJ - SUCZKA W ŚRODKU), ZWYCIĘŻAJĄC NA WYSTAWIE ZWIĄZKU OWCZARKA NIEMIECKIEGO DŁUGOWŁOSEGO W KOBIERZYCACH, W POKONANYM POLU POZOSTAWIŁA SZEŚC KONKURENTEK. GRATULUJEMY I LICZYMY NA WIĘCEJ W PRZYSZŁOŚCI.

 

 

19.04.20

 


"NIECH NASZA NADZIEJA BĘDZIE WIĘKSZA OD WSZYSTKIEGO, CO SIĘ TEJ NADZIEI MOŻE SPRZECIWIAĆ

06.06.2014

OSTATNICH KILKA TYGODNI W HODOWLI TO PRZEDE WSZYSTKIM PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU IPO 1. ODKĄD DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, IŻ TYM RAZEM MEGARA JEDNAK NIE ZOSTANIE MAMUSIĄ, POSTANOWILIŚMY DOSZLIFOWAĆ UMIEJĘTNOŚCI NABYTE WCZEŚNIEJ I PRZYSTĄPIĆ DO TEJ FORMY SPRAWDZENIA PSICH UMIEJĘTNOŚCI W PRACY WĘCHOWEJ, POSŁUSZEŃSTWIE I OBRONIE. PRZYGOTOWANIA MIAŁY SWÓJ FINAŁ W OSTATNI CZWARTEK W BESKIDZKIM OŚRODKU SZKOLENIA PSÓW "CANIS" W JAWORZU. MEGI ZDAŁA EGZAMIN Z WYNIKIEM DOSKONAŁYM, UZYSKUJĄC 290 PUNKTÓW  NA 300 MOŻLIWYCH. TERAZ NIE POZOSTAJE NAM NIC INNEGO JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ JESZCZE DO NIEMIECKIEJ LICENCJI HODOWLANEJ.  

24.02.2014
SZCZENIĘTA Z MIOTU "B" JUŻ PRAWIE W KOMPLECIE OPUŚCIŁY HODOWLĘ. PO RAZ KOLEJNY CIESZYMY SIĘ, ŻE UDAŁO ZNALEŹĆ SIĘ DLA NICH ODDANYCH I KOCHAJĄCYCH OPIEKUNÓW, KTÓRZY ZADBAJĄ O ICH PRAWIDŁOWY ROZWÓJ. CHCEMY TRADYCYJNIE PODZIĘKOWAĆ ZA MIŁĄ WSPÓŁPRACĘ I ZAUFANIE, ŻYCZĄC JEDNOCZEŚNIE PAŃSTWA JAK NAJWIĘKSZEJ SATYSFAKCJI Z POSIADANIA PRZEDSTAWICIELA TEJ PIĘKNEJ RASY. PRZEPROSIĆ NATOMIAST WYPADA TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY ZAREZERWOWALI SZCZENIĘTA Z KOLEJNEGO MIOTU, ALE CÓŻ, NIESTETY TYM RAZEM MATRYMONIALNE SPOTKANIE NIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ SUKCESEM.LICZY,Y NA TO, ŻE BYĆ MOŻE UZBROICIE SIĘ PAŃSTWO W CIERPLIWOŚĆ I POCZEKACIE NA EFEKTY RANDKI NUMER DWA:
W GALERII MIOTU "B" ZAMIEŚCILIŚMY Z KOLEI ZDJĘCIA SZCZENIĄT ZROBIONE NA KRÓTKO PRZED OPUSZCZENIEM HODOWLI.

30.01.2014
JUŻ TYLKO NIECAŁE TRZY TYGODNIE DO ODBIORU DŁUGO WYCZEKIWANYCH SZCZENIĄT! NA NOWE DOMY CZEKAJĄ JESZCZE DWA ŚLICZNE ZWIERZAKI: PIESEK KRÓTKOWŁOSY I DŁUGOWŁOSA SUCZKA. ZAPRASZAMY ZATEM DO OBEJRZENIA NAJNOWSZYCH ZDJĘĆ INSPIROWANYCH MARZENIAMI O ...WIOŚNIE. ZDJĘCIA JAK ZAWSZE W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" - GALERIA MIOTU "B".    
  

21.01.2014
POZOSTAJĄC WIERNI INSPIRACJOM WARZYWNO-OWOCOWYM, WYKONALIŚMY SZCZENIĘTOM KOLEJNĄ PORCJĘ ZDJĘĆ, KTÓRĄ MOŻNA OBEJRZEĆ W GALERII MIOTU "B".
Z KOLEI W ZAKŁADCE "SZCZENIĘTA" UMIEŚCILIŚMY NAJNOWSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI SZCZENIĄT.
  07.01.2014

DZISIAJ POWSTAŁA PIERWSZA GALERIA MIOTU "B". ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!

01.01.2014
MAMY SZCZENIĘTA!

ŻYCZĄC WSZYSTKIM SYMPATYKOM NASZEJ HODOWLI, WŁAŚCICIELOM, TYM OBECNYM JAK I PRZYSZŁYM, PSÓW Z PRZYDOMKIEM Z ZIELONEGO SIOŁA SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, CHCEMY POINFORMOWAĆ, IŻ WKRACZAMY W TEN NOWY OKRES Z GROMADKĄ OŚMIU ZDROWYCH I URODZIWYCH SZCZENIĄT.TRADYCYJNIE ZAPRASZAMY DO REGULARNYCH ODWIEDZIN ZAKŁADKI "SZCZENIĘTA", GDZIE OPRÓCZ NIEZBĘDNYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH MIOTU JUŻ WKRÓTCE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO ZDJĘCIA, NA KTÓRYCH W CIEKAWY SPOSÓB POSTARAMY SIĘ DOKUMENTOWAĆ ROZWÓJ PSIAKÓW.

08.12.2013
CIĄŻĄ NASZEJ SUKI ESTI Z TOMICKICH LASÓW ZOSTAŁA POTWIERDZONA I POWOLI ZACZYNA BYĆ WIDOCZNA, W ZWIĄZKU Z CZYM POCZĄTKIEM STYCZNIA SPODZIEWAMY SIĘ NARODZIN SZCZENIĄT. MIOT "B" TO POWTÓRZONE SKOJARZENIE Z SILASEM TENSOR, KTÓRY OD POPRZEDNIEGO KRYCIA BARDZO MOCNO UGRUNTOWAŁ SWOJĄ POZYCJĘ I STAŁ SIĘ JEDNYM Z NAJLEPSZYCH POLSKICH REPRODUKTORÓW. DO JEGO NAJWAŻNIEJSZYCH SUKCESÓW ZALICZYĆ NALEŻY ZDOBYCIE TYTUŁU CZOŁÓWKA POLSKI NA WYSTAWIE KLUBOWEJ OWCZARKÓW NIEMIECKICH W 2012 ROKU I UPLASOWANIE SIĘ NA BARDZO WYSOKIEJ 47. POZYCJI NA ŚWIATOWEJ WYSTAWIE OWCZARKÓW NIEMIECKICH W TYM SAMYM ROKU.  DUŻĄ ZALETĄ SILASA JEST TAKŻE, OCZYWIŚCIE OPRÓCZ BARDZO DOBREGO ZAPLECZA GENETYCZNEGO, NISKI WSPÓŁCZYNNIK PRZEKAZYWANIA DYSPLAZJI ( HD - ZUCHTWERT), KTÓRY WYNOSI ZALEDWIE 76.dWSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NABYCIEM SZCZENIĄT ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI "SZCZENIĘTA", GDZIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW.

30.11.2013

W DNIU DZISIEJSZYM NASZA SUKA MEGARA TENSOR UZYSKAŁA UPRAWNIENIA SUKI HODOWLANEJ. STAŁO SIĘ TO PO POZYTYWNYM ZALICZENIU ZARÓWNO PRZEGLĄDU HODOWLANEGO JAK I TESTÓW PSYCHICZNYCH. OPRÓCZ TEGO PRZYSTĄPILIŚMY TAKŻE DO EGZAMINU BH SPRAWDZAJĄCEGO POSŁUSZEŃSTWO I SOCJALIZACJĘ PSÓW. MEGI WYPADŁA NAJLEPIEJ SPOŚRÓD ZDAJĄCYCH PSIAKÓW, KTÓRE TYM RAZEM OCENIAŁ SĘDZIA JACEK LEWKOWICZ, ALE I TAK NIE USTRZEGLIŚMY SIĘ PEWNYCH BŁĘDÓW ( SZCZEGÓLNIE PRZEWODNIK: ), KTÓRE NIECO ZANIŻYŁY NASZĄ OCENĘ. KOLEJNYM ETAPEM JEST EGZAMIN IPO 1, DO KTÓREGO JUŻ SIĘ PRZYGOTOWUJEMY, A DOCELOWO, JEŻELI WSZYSTKO UŁOŻY SIĘ PO NASZEJ MYŚLI, CHCIELIBYŚMY PRZYSTĄPIĆ DO NIEMIECKIEJ LICENCJI HODOWLANEJ I PRÓBY ROWEROWEJ.

11.11.2013

DZIEŃ DZISIEJSZY PRZYNIÓSŁ WIELE EMOCJI WŁAŚCICIELOM CZWORONOGÓW ZRZESZONYCH W BYTOMSKIM ODDZIALE ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO. TAM BOWIEM ODBYWAŁY SIĘ EGZAMINY SPRAWDZAJĄCE POZIOM WYSZKOLENIA PSIAKÓW. JEDNYM Z NICH BYŁ PIES Z NASZEJ HODOWLI, ARGON Z ZIELONEGO SIOŁA ( DOMOWO ZWANY BARDOSEM ), KTÓRY PRZYSTĄPIŁ DO EGZAMINU PT1. KU UCIESZE WŁAŚCICIELI BARDOS W STAWCE 7 PSÓW ZAJĄŁ 2. LOKATĘ, OTRZYMUJĄC 188 PUNKTÓW NA 200 MOŻLIWYCH I OCENĘ BARDZO DOBRĄ. SYMPATYCZNYM WŁAŚCICIELOM, CZYLI PANI IWONIE I PANU JURKOWI, GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW.     

21.10.2013

WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW OWCZARKÓW I ZŁOTEJ POLSKIEJ JESIENI ZAPRASZAMY DO ZAKTUALIZOWANEJ GALERII MEGARY W ZAKŁADCE "NASZE PSY".POZA TYM TYCH Z PAŃSTWA, KTÓRZY EWENTUALNIE ZASTANAWIAJĄ SIĘ NAD ZAKUPEM SZCZENIAKA, ZACHĘCAMY DO PRZEJRZENIA ZAKŁADKI "SZCZENIĘTA". UMIEŚCILIŚMY W NIEJ WSTĘPNE PROPOZYCJE KRYĆ PLANOWANYCH NA ROK 2014.

07.10.2013

SEZON WYSTAWOWY POWOLI  ZBLIŻA SIĘ KU KOŃCOWI. JEDNYM Z JEGO OSTATNICH AKCENTÓW BYŁA KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W RYBNIKU. TYM RAZEM MEGARA PO RAZ PIERWSZY POJAWIŁA SIĘ W RINGU W KLASIE POŚREDNIEJ, W KTÓREJ WYSTĘPUJĄ ZWIERZĘTA POMIĘDZY 15 A 24 MIESIĄCEM ŻYCIA. DEBIUT WŚRÓD STARSZYCH KOLEŻANEK OKAZAŁ SIĘ CAŁKIEM UDANY, NASZA SUCZKA WYGRAŁA SWOJĄ KLASĘ Z OCENĄ DOSKONAŁĄ, UZYSKUJĄC DODATKOWO CERTYFIKAT NA WYSTAWOWEGO CHAMPIONA POLSKI. AŻEBY UZYSKAĆ TYTUŁ CHAMPIONA, SĄ POTRZEBNE TRZY PODOBNE CERTYFIKATY, TAK WIĘC JAKIŚ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ JEST:)

ŚWIATOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W KASSEL, 30 SIERPNIA – 1 WRZEŚNIA 2013 R.

W tym roku po raz pierwszy w naszej cały czas jeszcze krótkiej przygodzie z hodowlą owczarka niemieckiego udało nam się wziąć udział w najważniejszej dla tej rasy wystawie - Światowej Wystawie Owczarka Niemieckiego. Rokrocznie odbywa się ona w ojczyźnie rotmistrza Maxa Stephanitza, założyciela Schaferhundverein(Klubu Owczarka Niemieckiego), w tym roku na gościnnym Aue-Stadion w Kassel. Trzeba przyznać, że możliwość uczestniczenia w tej imprezie dla każdego miłośnika owczarka staje się niesamowitym przeżyciem. Liczba prezentowanych psów, w wielu przypadkach ich wyjątkowa uroda, oglądanie testów psychicznych najlepszych psów i suk z klasy użytkowej, które odbywają się na płycie głównej stadionu, to wszystko zapewnia niesamowite wrażenia co roku przyciągające na "światówkę" rzesze hodowców i miłośników rasy.Zupełnie nieoczekiwanie zaliczyliśmy w Kassel debiut na wystawie tej rangi. Megara została zgłoszona do konkurencji "Reproduktor i jego potomstwo", która ma istotny wpływ na przyznawanie psom z klasy użytkowej tytułu VA (wybitnie doskonały), co w tym roku udało się jej włoskiemu ojcu, Cobrze d'Ulmental, poza tym  wystartowaliśmy w klasie młodzieży suk, plasując się w drugiej setce owczarków na świecie. W przypadku debiutu, zgodnie z duchem olimpizmu, liczył się przede wszystkim udział i zbieranie kolejnych doświadczeń, które, chcemy mieć taką nadzieję, będą procentować w przyszłości:)   11 września 2013
Zapraszamy do działu Galeria, gdzie umieściliśmy porcję nowych zdjęć. Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje nasza roczna chrześnica Hanka, która wraz z Megi i Esti, nie tylko zresztą na fotografiach, tworzy wyjątkowo ciekawy duet czy nawet tercet.

09 września 2013

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury naszego bloga, gdzie pojawiła się naprawdę wyjątkowa i wzruszająca relacja, którą Zuza postanowiła zatytułować Nie zawsze w porę.18 sierpnia 2013
Mimo bliskiego położenia Nowego Sącza do tej pory nie mieliśmy okazji znaleźć się na wystawie organizowanej przez tamtejszy oddział. Pierwsza wizyta przyniosła wiele pozytywnych wrażeń i udowodniła, że nawet wystawa krajowa może być owczarkarskim wydarzeniem. Jak bowiem inaczej skomentować fakt, iż na wystawę zgłoszono  rekordową liczbę 120 owczarków niemieckich, często o wyrobionej już opinii i marce ( to chyba po raz kolejny potwierdza, jak wielkie znaczenie poza sprawami organizacyjnym ma także obsada sędziowska). Niemiecki sędzia SV Wilfried Scheld  pracował więc pod dużą presją czasu, ale o godzinie 18:00 konkurencje dobiegły końca i owczarkarze mogli zamknąć całą wystawę.                          
Megara w licznej i mocnej stawce 13 suk uplasowała się na 7. pozycji, co uznaliśmy za wynik satysfakcjonujący.

4 sierpnia 2013

W ten niezwykle upalny dzień odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Zakopanem. Megara, wystawiający (dzięki Tomek) i właściciel wytrzymali kondycyjne trudy imprezy, dzięki czemu nasza suka uplasowała się w klasie młodzieży na trzeciej pozycji, otrzymując od sędziego Leszka Salamona ocenę doskonalą. 
1 lipca 2013 

Niecierpliwe oczekiwanie na opis stawów biodrowych i łokciowych Megary dokonany w niemieckiej klinice weterynaryjnej znalazło swój szczęśliwy finał: MEGARA TENSOR:  HD-NORMAL, ED-NORMAL. Stawy naszej suki są idealne!

28 czerwca 2013

Wystawa w Świerklańcu, na której staramy się od kilku lat regularnie bywać, już za nami. Tym razem wyjeżdżaliśmy z tego pięknego miejsca z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony mogliśmy być zadowoleni z uzyskanej oceny i opisu Megary (wysoka, pełna wyrazu, średnia kość, wysoki kłąb, nieco zawyżona linia grzbietu, prawidłowo ułożony zad, bardzo dobre kątowanie tyłu, prawidłowy front, pokazuje proste, przestrzenne chody, bardzo dobry posuw - sędzia SV H.P. Schweimer), z drugiej pewien niedosyt pozostawiło zajęte miejsce. Ale cóż, stawka była duża i silna, a my z kolei  już pracujemy nad korektą błędów...

09 czerwca 2013

Wczoraj  na Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Rybniku Megara zaliczyła kolejny udany występ, plasując się w licznej i mocnej stawce suk w klasie młodzieży na 5. pozycji. Niedosyt pozostawia jedynie fakt, iż po ocenie na stój została wywołana na wysokiej 3. lokacie, ale w ruchu dwie konkurentki okazały się ciut lepsze. Na plus możemy jednak zaliczyć to, że niemiecki sędzia, pan Heinz Scheerer , podkreślił bardzo dobrą jakość pierwszych pięciu suk, ponadto Megara otrzymała ciekawy opis: wysoka, o średniej kości, nieco wydłużona, silna głowa, wysoki kłąb, bardzo dobry zad, przód dobrze ukątowany, tył bardzo dobrze, prawidłowy front i proporcje klatki piersiowej, nieco luźne stawy skokowe, pokazuje dobre przestrzenne chody.Następny nasz start to owczarkarska  wystawa w Świerklańcu (22.06.), zobaczymy, o co tym razem uda się powalczyć.
26 maja 2013
W ostatni piątek nasza suka Megara Tensor została poddana w Gabinecie Weterynaryjnym doktora Jana Siembiedy we Wrocławiu badaniu RTG stawów biodrowych i łokciowych. Według standardów FCI wszystkie stawy są idealne! Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej, dlatego też zdjęcia za pośrednictwem Klubu Owczarka Niemieckiego zostały wysłane do Niemiec,  by przejść tamtejszą rygorystyczną procedurę badań HD(stawy biodrowe), ED(stawy łokciowe) i DNA(potwierdzenie  pochodzenia psa wynikającego z rodowodu).  

14 kwietnia 2013
Od  kilku dni na naszej stronie internetowej funkcjonuje blog, którego autorką jest najmłodszy owczarkarz w naszej rodzinie, licząca sobie lat prawie dwanaście, Zuza. Zapraszamy w jej imieniu  do lektury  i dzielenia się spostrzeżeniami na temat poruszanych tematów.

7 kwietnia 2013

Dzisiejsza Wystawa Psów Rasowych w Zabrzu odbyła się w warunkach zgoła odmiennych od tych, jakie zapewne przewidywali zarówno organizatorzy jak i uczestnicy, ale nam wiosenny śnieg nie zaszkodził i Megara w drugim ringowym występie wybiegała sobie po raz kolejny drugą lokatę, otrzymując od sędziego bardzo pozytywny opis: więcej niż średnia, średnio silna, o prawidłowych proporcjach, bardzo dobry typ i wyraz, dobra głowa, lecz oko powinno być ciemniejsze, prosty grzbiet, dobrze ułożony zad, dobre kątowanie kończyn przednich, bardzo dobre tylnych, silna akcja.  
Kolejny planowany start to Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich we Wrocławiu, która odbędzie się już 28 kwietnia.

3 kwietnia 2013

W dniu dzisiejszym ostatni szczeniak z miotu "A" opuścił naszą hodowlę. Wszystkim nabywcom  dziękujemy za okazane nam zaufanie i życzymy, aby psiaki chowały się zdrowo, przysparzając swoim właścicielom dużo radości i satysfakcji.
 

18 marca 2013

W dniu wczorajszym nasza suczka Megara Tensor na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach zaliczyła swój wystawowy debiut. W klasie młodzieży uplasowała się na drugie pozycji, otrzymując od sędziego Marka Czerniakowskiego ocenę doskonałą. Mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk na przyszłość.

9 marca 2013

Zapraszamy do obejrzenia rozbudowanej Galerii zdjęć Miotu "A". Informujemy równocześnie, iż wszystkie szczenięta z tego skojarzenia zostały już zarezerwowane. 

17 lutego 2013

W Galerii Miotu "A" pojawiły się kolejne zdjęcia, tym razem w anturażu warzywnym.  Informujemy równocześnie, że do zarezerwowania pozostała już tylko jedna z prezentowanych na zdjęciach suczek.

12 lutego 2013

Miot "A" w pełnej krasie można zobaczyć w utworzonej dzisiaj Galerii w zakładce Szczenięta. Zachęcamy do regularnych odwiedzin i śledzenia rozwoju szczeniaków.

3 lutego 2013

MAMY SZCZENIĘTAW dniu wczorajszym w naszej hodowli przyszła na świat gromadka zdrowych i urodziwych szczeniaków - 4 suczki i 3 pieski. Zainteresowanych zakupem i sympatyków naszej strony zapraszamy do śledzenia działu Szczenięta, gdzie wkrótce umieścimy kolejne informacje i zdjęcia.

8 stycznia 2013

Po kilkutygodniowym niecierpliwym oczekiwaniu już wiemy, że krycie się powiodło. Esti z Tomickich Lasów i Umberto Tensor początkiem lutego zostaną rodzicami. Wszystkich zainteresowanych nabyciem szczeniaka z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu z nami.6 grudnia 2012W dniu 4 grudnia nasza suka Esti z Tomickich Lasów została pokryta jednym z najlepszych polskich reproduktorów - Umberto Tensor (syn VA 9 Furbo degli Achei). Po więcej informacji zapraszamy do działu Szczenięta. 

4 listopada 2012

Witamy na  stronie internetowej naszej hodowli "Z Zielonego Sioła", która została zarejestrowana w Związku Kynologicznym oddział w Bielsku-Białej. Życząc miłej lektury, zapraszamy do kolejnych odwiedzin.